استخراج سالانه ۵ میلیون تن ماده معدنی از معادن لرستان

۲۷ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۹ کد : ۲۲۲۳۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۳۰
سالانه بین 4 میلیون و 500 هزار تن تا 5 میلیون تن ماده معدنی در معادن استان لرستان استخراج...

معاون معدنی و اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: سالانه بین 4 میلیون و 500 هزار تن تا 5 میلیون تن ماده معدنی در معادن استان لرستان استخراج می‌شود که از این تعداد سالانه یک میلیون و 500 هزار تن سنگ تزئینی هستند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سعید مهدوی با اشاره به اینکه ۱۱۰ معدن فعال در استان لرستان وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۶۰ درصد معادن سنگ تزئینی و نما هستند.

این مسئول یادآور شد: علت به وجود آمدن واحدهای صنعتی به دلیل وجود منابع و مواد معدنی در لرستان است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ واحد سنگ‌بری در لرستان وجود دارد گفت: بیش از صددرصد واحدهای سنگ‌بری لرستان موادهای اولیه خود را از معادن این استان تامین می‌کنند.

مهدوی تصریح کرد: سالانه بین ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن تا ۵ میلیون تن ماده معدنی در معادن استان لرستان استخراج می‌شود که از این تعداد سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سنگ تزئینی هستند.

معاون معدنی و اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: حقوق دریافتی دولتی در ۹ ماهه امسال از معادن علاوه بر اینکه ۲۰ درصد از کل حقوق دولتی سال گذشته بیشتر است ۵۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی افزود: سال گذشته یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان کل حقوق دولتی معادن بوده که امسال در همین مدت این رقم به ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

مهدوی یادآور شد: این افزایش در حالی صورت گرفته که در قیمت‌های پایه نسبت به سال گذشته هیچگونه افزایشی صورت نگرفته است.

کلید واژه ها: لرستان


نظر شما :