تشکیل کار گروه مهندسی زیست محیطی و معدن

۲۳ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۳:۱۸ کد : ۲۲۱۲۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۲۲
نایب رئیس خانه ی معدن ایران از تشکیل کار گروه مهندسی زیست- محیطی و معدن خبر داد....
محمد رضا بهرامن با بیان این مطلب گفت: سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره ی بین‌المللی تخصصی علوم زمین به همت سازمان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور 27 تا 30 بهمن درقالب محورهای گوناگون و به منظور فراهم آوردن زمینه ی مناسب جهت ارائه ی آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در این رشته برگزار می‌‌شود.
وی ادامه داد: نشست مذکور به صورت بین‌المللی وبا حضور اندیشمندان و محققان عرصه ی علوم‌ زمین از سراسر دنیا و به طور هم زمان در تهران و 11 مرکز استانی برگزار می‌شود و کارگاه‌های آموزشی نیز در خلال این نشست برگزار خواهد شد که به مباحث مختلف زمین‌شناسی، اکتشاف، ژئومتیکس با حضور روسا و کارشناسان سازمان‌های زمین‌شناسی بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی می‌پردازد.
وی تصریح کرد: مراسم افتتاحیه ی این گردهمایی (یکشنبه) 27 بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود و در ادامه ی 11 رویکرد نیز طی روزهای 28 تا 30 (دوشنبه تا چهارشنبه) در مراکز استان‌های موردنظر میزبان میهمانان خود خواهد بود.
وی با اشاره به این که نتایج برگزاری سی‌ و دومین گردهمایی و نخستین کنگره ی بین‌المللی تخصصی علوم‌ زمین درحفظ صلح جهانی و ایجاد توسعه ی پایدار در سطح ملی و بین‌المللی استفاده خواهد شد تاکید کرد: به این ترتیب پس از دریافت و بررسی و پایش در اختیار مسوولان و محققان فعال در بخش‌های مختلف علوم‌زمین کشور گذاشته خواهد شد تا از دستاوردهای آن در حفظ صلح جهانی و ایجاد توسعه پایدار در سطح ملی و بین‌المللی بهره ببرند.
بهرامن در مورد بخش اکتشافات اظهار داشت : هدف بخش معدن و توسعه این است که راهکار و زیر ساخت زیست محیطی در قانون آیین نامه شفاف سازی شود.
به گفته ی این مقام مسوول بخش عمده ی اکتشافات به دست بخش خصوصی انجام می شود.
نایب رئیس خانه ی معدن ایران با بیان این که ما باید آیین نامه ی مشترک درخصوص متولی بخش معدن، زیست- محیطی، منابع طبیعی داشته باشیم گفت: درصورتی که بین بخش ها یک قانون و آیین نامه وجود داشته باشد نگاه ها از مسیر راند دور خواهد شد.
وی افزود: درگذشته نگاه اکتشاف ها بیشتر به مهندسی سنگ و ساختمان بود ولی درحال حاضر نگاه ها به بخش فلزات تغییر کرده و در این زمینه ی میزان حفاری زیادی صورت گرفته است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :