«مانیتورینگ» از معادن ذغال سنگ استارت می خورد

۱۴ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۳:۱۲ کد : ۲۲۱۱۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۰۱
مدیر امور نظارت بر معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح مانیتورینگ معادن....
سیف الله امیری، با تأکید بر اینکه موضوع ایمنی معادن و حفظ سلامت کارگران این بخش، خط قرمز وزاتخانه است، گفت: با نصب تجهیزات مانیتورینگ در قسمت‌های مختلف معدن و اتصال آن به اتاق کنترل، امکان نظارت بیشتری بر معادن از سوی بهره‌برداران فراهم می‌شود. هم اکنون در حال رایزنی با استان‌ها و برنامه ریزی برای خرید تجهیزات لازم برای نصب در معادن هستیم تا با اجرای این طرح از سال آینده شاهد کاهش بیش از پیش حوادث معدنی باشیم.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح مانیتورینگ از معادن ذغال سنگ آغاز خواهد شد، اظهار داشت: بعد از معادن ذغالسنگ، سایر معادن پرخطر و مستعد بروز حادثه هم به سیستم مانیتورینگ تجهیز خواهند شد.
این مقام مسوول، با بیان اینکه سطح ایمنی و فنی معادن کشور در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است، تأکید کرد: تعداد کل حوادث منجر به فوت در معادن ذغال سنگ کشور در سال گذشته نسبت به سال 88،‌ بیش از 50درصد کاهش داشته و به 12تن رسیده است.
به گفته ی وی طبق بررسی‌های انجام شده، در سال 2004 شاخص تولید به فوت در معادن کشور 6.3میلیون تن به ازای یک نفر بوده و در سال 2012 این شاخص 16.2تن به ازای یک نفر رسیده است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :