آغاز تهیه اطلس زمین‌شناسی و اکتشافاتی در شهرستان قیروکارزین

۱۷ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۹ کد : ۲۲۱۱۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۵۹
اطلس زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی شهرستان قیروکارزین به همت کارشناسان مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب (مرکز شیراز)...
اطلس زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی شهرستان قیروکارزین به همت کارشناسان مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب (مرکز شیراز) تهیه می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب (مرکز شیراز) با بیان اینکه کارشناسان زمین‌شناسی برای تهیه اطلس زمین‌شناسی منطقه قیروکارزین فعالیت خود را از چندی پیش آغاز کرده‌اند، گفت: در این خصوص کارشناسان با حضور در منطقه نسبت به نمونه‌برداری از سنگ‌های منطقه اقدام کرده و اطلس زمین‌شناسی را تهیه خواهند کرد.
طهمورث یوسفی، با اشاره به اینکه این اقدام به منظور شناسایی سنگ‌های منطقه انجام می‌شود، تصریح کرد: کارشناسان پس از آنالیز نمونه‌ها نسبت به تهیه اطلس آن اقدام کرده‌اند.
رئیس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز با اشاره به درخواست فرمانداری شهرستان قیروکارزین مبنی بر تهیه اطلس زمین‌شناسی و اکتشافاتی ادامه داد: در استان فارس تمامی پتانسیل‌های معدنی وجود دارد که باید از آنها نهایت استفاده را کرد.
وی گفت: با تهیه این اطلس می‌توان شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف فراهم کرد تا سرمایه‌گذار با اشراف کامل نسبت به سرمایه‌گذاری در منطقه اقدام کند.

کلید واژه ها: فارس


نظر شما :