افزایش 500 میلیون تنی ذخایر سنگ آهن سنگان

۰۶ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۱:۴۷ کد : ۲۲۱۰۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۰۶
عملیات جدید اکتشافی در منطقه ی سنگان حداقل 500 میلیون تن به ذخایر سنگ آهن....
معاون شرکت سنگ آهن شرق با اعلام این خبر گفت: این برنامه در قالب طرح اکتشاف 12هزار کیلومتر مربع است که از 3 هفته پیش آغاز شده و علاوه بر معادن سنگان شهرهای مجاور در نوار شمال شرقی کشور را در بر می گیرد.
به گفته ی دکتر عباس گل محمدی،‌ با توجه به ذخایر غنی در این منطقه کارشناسان حتی پیش بینی می کنند ذخیره ای مشابه معادن سنگان در اکتشافات جدید به دست آید. در حال حاضر میزان ذخیره ی زمین شناسی معادن سنگان 1.2 میلیارد تن است.
وی به ویژگی های معادن سنگان اشاره کرد و گفت:‌ ذخایر سنگ آهن از سطح زمین قابل ر‍‍‍‍ؤیت است و تا عمق 600 متری ادامه دارد و از متوسط عیار 50 درصدی برخوردار است.
معاون شرکت سنگ آهن سنگان همچنین تصریح کرد: ‌تنها معدن سنگ آهن در ایران که در محدوده ی 4 کیلومتر مربعی 1.2 میلیارد تن ماده ی معدنی سنگ آهن درخود جای داده،‌ ناحیه سنگان است.
وی ادامه داد: این برنامه ی اکتشاف شامل ژئوفیزیک هوایی و زمینی،‌ تهیه ی نقشه های زمین شناسی و عملیات حفاری است. گام بعدی این برنامه، مطالعات امکان سنجی و طرح جامع مطالعات است.
این برنامه بخشی از طرح کلی اکتشافات سراسری 200هزار کیلومتر مربعی در کشور محسوب می شود به طوری که قرار است سطح اکتشاف از 7درصد مساحت کل کشور به حدود 21 درصد ارتقا یابد.

کلید واژه ها: ایلام


نظر شما :