کتاب زمین‌شناسی عراق منتشر شد

۲۳ دی ۱۳۹۲ | ۱۹:۴۹ کد : ۲۲۰۹۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۷۰
کتاب زمین‌شناسی عراق در 300 صفحه به صورت مصور و همراه با جدول و داده‌های بنیادی مخازن هیدروکربنی...

کتاب زمین‌شناسی عراق در 300 صفحه به صورت مصور و همراه با جدول و داده‌های بنیادی مخازن هیدروکربنی به کوشش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و پایگاه ملی داده‌های علوم‌زمین کشور منتشر شده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کتاب زمین‌شناسی عراق که در 300 صفحه به صورت مصور همراه با جدول و نمودار منتشر شده به بررسی و معرفی زمین‌شناسی عراق می‌پردازد.

این کتاب که در نوع خود بسیار بی‌نظیر برآورد می‌شود، دربرگیرنده مجموعه کاملی از مسائل زمین‌شناسی نواحی بیابانی و خشک شرق عراق و همچنین جلگه حاصلخیز بین‌النهرین در مرکز و کوه‌های زاگرس در غرب و شمال است که نسخه انگلیسی این مجموعه با حمایت مالی Heritage Oil Corporation  و وزارت امور خارجه جمهوری چک و همکاری گروهی از صاحبنظران علوم‌زمین در عرصه بین‌المللی تدوین شده که برگردان فارسی این مجموعه را دکتر سیدعلی آقانباتی به عهده داشته است.

 گفتنی‌ست؛ تاکنون سه نوشتار به زبان انگلسی درباره مطالعات آب زمین‌شناسی سیستماتیک و همچنین فرهنگ چینه‌شناسی عراق به رشته تحریر درآمده که کتاب حاضر نیز کوششی جدید در به روز کردن داده‌های زمین‌شناسی عراق است که طی 25 سال اخیر به دست آمده است.

این کتاب نوزده فصلی قادر است زمینه همکاری زمین‌شناسان سه کشور ایران، عراق و ترکیه را فراهم کرده تا دانسته‌های مستند خود در این زمینه را به اشتراک گذارند.

مطالعه زمین‌شناسی عراق به تمام علاقه‌مندان و دانشجویان شاخه‌های مرتبط با موضوع زمین‌شناسی ایران و کشورهای همجوار توصیه می‌شود.

این مجموعه را سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در 300 صفحه با شمارگان 1000نسخه و بهای20 هزار تومان منتشر کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت کتاب با شماره‌های 64592355(فروشگاه نقشه و انتشارات سازمان) یا 66070555(روابط‌عمومی) تماس حاصل کنند.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :