ارتقای ارزش ذخایر معدنی کشور با اکتشافات وسیع / دستیابی به تمام عناصر جدول مندلیف در ایران

۱۸ دی ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۸ کد : ۲۲۰۸۳ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۵۳
معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت....
مهدی کرباسیان، معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با بیان این مطلب، افزود: تا به امروز 68 نوع ماده ی معدنی شناسایی شده است، اما؛ با یک بررسی مقدماتی، امکان شناسایی و دستیابی به حدود 80 نوع ماده معدنی در کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون تنها در 100 هزار کیلومترمربع از یک میلیون و 600 هزار کیلومتر مربع مساحت کشور کار اکتشافی انجام شده است، اظهار امیدواری کرد ایمیدرو در آینده ی نزدیک با یک ساز و کار اجرایی رونق و سرمایه گذاری کافی، بتواند اکتشافات معدنی را در کشور توسعه دهد و بر ذخایر معدنی کشور بیفزاید.
کرباسیان تصریح کرد: یکی از مسائل مهم مقطع فعلی که می تواند کمک بزرگی برای بخش صنعت کشور باشد، توجه به حوزه ی معدن به معنای عام و سپس حوزه ی صنایع معدنی و ارزش افزوده ی حاصله پس از آن است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو درباره ی صنعت فولاد اظهار داشت: در برنامه ی چشم انداز 1404 دستیابی به تولید 55 میلیون تن فولاد پیش بینی شده که این رقم قابل تحقق، دست یافتنی و عملی خواهد بود به شرط آنکه برای آن برنامه ریزی دقیق انجام شود.
بر اساس گزارش روابط عمومی ایمیدرو، کرباسیان تأمین مواد اولیه را برای اجرای طرح های فولادی با اهمیت خواند و افزود: در این زمینه، اکتشاف در 200 هزار کیلومتر مربع در شرق کشور در دستور کار ایمیدرو قرار دارد و قرارداد اجرای نخستین مرحله از آن در سطح 12 هزار کیلومتر مربع در سنگان امضا شده و به زودی قرارداد مربوط به مرحله ی دوم این طرح در محدوده ای به وسعت 20 هزار کیلومتر مربع بین چابهار تا استان خراسان امضا خواهد شد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :