همایش زمین‌شناسی نفت در اهواز برگزار می‌شود

۱۶ دی ۱۳۹۲ | ۱۲:۰۴ کد : ۲۲۰۷۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۱۹
همایش زمین‌شناسی نفت به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و با همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز...

همایش زمین‌شناسی نفت به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و با همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر علیرضا شهیدی از برگزاری همایش زمین‌شناسی نفت همزمان با سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین خبر داد و گفت: در دنیای صنعتی و غیر صنعتی امروز، نفت خام و فرآوردههای نفتی به جهات مختلف دارای اهمیت گسترده‌ای هستند.

به گفته دبیر علمی همایش زمین‌شناسی نفت، با وجود پیشرفت‌های علمی و فنی چشمگیر در زمینه منابع نوین انرژی، نفت همچنان مهم‌ترین و بهترین منبع اولیه انرژی را در جهان تشکیل می‌دهد.

مدیر زمین‌شناسی منطقه‌ای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با بیان اینکه نفت خام در کشورهای صادرکننده و مصرف‌کننده عامل اصلی گردش چرخ‌های اقتصادی را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: تضمین مصرف و تامین نفت خام به خصوص برای کشورهای صنعتی و نقش آن در ثبات سیاسی ابرقدرت‌های جهان بسیار با اهمیت و در خور توجه است.

وی در ادامه یادآور شد: همایش زمین‌شناسی نفت با حضور استادان و متخصصان داخلی و خارجی در تاریخ 27 لغایت 28 بهمن ماه سال جاری به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز به عنوان قطب منابع هیدروکربوری کشور برگزار خواهد شد.

یادآور می‌شود، محورهای همایش شامل زمین‌شناسی نفت، اکتشاف منابع هیدروکربوری، مخاطرات زمین‌شناسی و زیست‌محیطی اکتشاف و استخراج میادین نفتی و اقتصاد نفت خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش زمین‌شناسی نفت در اهواز به آدرس اینترنتی همایش  www.oil.conference.gsi.ir و آدرس ایمیل دبیرخانه  petroleum.geology@gsi.ir  مراجعه نمایند.

گفتنی‌ست، سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین با رویکردهای گسترده و به منظور فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین و با حضور اندیشمندان و محققان عرصه علوم‌زمین از سرتاسر دنیا و به طور همزمان در تهران  و 12 مرکز استانی از 27 الی 30 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :