گزارش جدیدی از ذخایر معدنی کشور تا پایان سال اعلام می شود

۱۴ دی ۱۳۹۲ | ۱۴:۵۸ کد : ۲۲۰۷۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۱۹
معاون برنامه ریزی و توسعه ی اقتصادی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی....
امیر خرمی شاد، با بیان این مطلب گفت: در اجرای برنامه ی ایجاد ارزش افزوده ی بیشتر در مواد معدنی، نگاه ما به طور کامل به بخش خصوصی است که تاکنون استقبال خوبی از آن شده است.
وی با اشاره به سفر نمایندگان شرکت های غربی برای سرمایه گذاری در معادن ایران اظهار داشت:
تاکنون شمار زیادی از نمایندگان شرکت های معتبر خارجی برای انتقال دانش فنی، مشارکت و سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران و برای همکاری با ایمیدرو اعلام آمادگی کرده اند.
خرمی شاد ادامه داد: از 68 نوع ماده ی معدنی شناسایی شده در کشور تاکنون در 48 نوع آن هیچ فعالیت چشمگیری صورت نگرفته که در نظر داریم بر روی آنها مطالعات کارشناسی و کارهای نهایی انجام دهیم.
وی درباره ی آمارهای مختلف اعلام شده در زمینه ی ذخایر معدنی کشور، گفت: ذخایر معادنی کشور قطعا از 57 میلیارد تن بیشتر است که گزارش جدیدی در این زمینه تا پایان امسال اعلام خواهیم کرد.
خرمی شاد با بیان اینکه برخی کشورها که حتی ماده معدنی را هم وارد می کنند، با انجام فرآوری و ایجاد ارزش افزوده و همچنین تبدیل آن به صنعت تا چندین برابر آن درآمد برای خود کسب می کنند، خاطر نشان کرد: معدن و صنایع معدنی یکی از مزیت های رقابتی کشور است که با وجود تلاش های انجام شده، هنوز جای کار بسیار فراوانی دارد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :