معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:

۱۴ دی ۱۳۹۲ | ۱۴:۵۶ کد : ۲۲۰۷۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۰۱
ونق معادن سبب محرومیت زدایی، ایجاد اشتغال در مناطق محروم و همچنین توسعه ی اقتصادی در....
مهدی کرباسیان، رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه ایران جزو 10 کشور برتر معدنی جهان است، افزود: اغلب معادن کشور در مناطق محروم واقع هستند و رونق معادن زمینه را برای شکوفایی اقتصاد این مناطق فراهم می کند.
وی اظهار داشت: در زنجیره ی معدن تا صنعت در اقتصادهای صنعتی، به ازای هر یک درصد رشد در بخش معدن حدود سه درصد رشد در صنایع معدنی ایجاد می شود.
کرباسیان با بیان اینکه متناسب با افزایش مصرف انرژی، مصرف صنایع معدنی نیز در 30 سال آینده افزایش می یابد، گفت: فولاد، طلا، مس و روی هدف اول سرمایه گذاران جهانی است.
وی بر لزوم توسعه ی بخش معدن و صنایع معدنی با توجه به مزیت های نسبی کشور تأکید کرد و افزود: در حال حاضر دارای شرکت های بزرگ بین المللی هر چند محدود در کشور هستیم و بازارهای خوبی در منطقه داریم که بازارهای هدف ما هستند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بخش معدن در اقتصاد بدون نفت که مد نظر سیاستگزاران کشور است، جواب داده و در سال های تحریم، این بخش کمترین آسیب را دیده است.
وی با بیان اینکه در برنامه های آینده ایمیدرو، افزایش ظرفیت تولید و همچنین افزایش صادرات پیش بینی شده است، خواستار حضور هر چه بیشتر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی شد و خاطر نشان کرد: ایمیدرو برای مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح ها، بسته های تشویقی در نظر گرفته است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :