بازگشت 10 میلیون تن سنگ آهن کم عیار به چرخه تولید

۱۴ دی ۱۳۹۲ | ۱۴:۵۵ کد : ۲۲۰۷۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۴۸
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در نظر دارد با ایجاد کارخانه ی فرآوری....
مهدی کرباسیان، رئیس هیأت عامل ایمیدرو، با اعلام این مطلب گفت: از معادن سنگ آهن جلال آباد در کنار سنگ آهن با عیار بالا سالانه یک میلیون تن سنگ آهن کم عیار به دست می آید که در طول سال های گذشته این مقدار سنگ آهن بلا استفاده مانده و در جوار معدن دپو شده است. وی افزود: فرآوری این سنگ آهن باطله با عیار 30 تا 35 درصد به لحاظ اقتصادی و فنی توجیه اقتصادی نداشت و به همین دلیل در این یک سال حدود 10 میلیون تن سنگ آهن کم عیار (هماتیت) در محل معادن حیدر آباد نگهداری می شد. اما؛ امروز با استفاده از فناوری جدید به لحاظ فنی و اقتصادی فرآوری این نوع سنگ آهن اقتصادی است و به همین دلیل ایمیدرو در نظر دارد کارخانه ی جدیدی در محل این معادن با مشارکت بخش خصوصی احداث کند.
معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران افزود: "طراحی، ایجاد، ساخت و راه اندازی کارخانه فرآوری سنگ آهن کم عیار هماتیتی معدن سنگ آهن جلال آباد (استان کرمان) حداقل به یک میلیون تن سنگ آهن باطله را به سنگ آهن با عیار بالا تبدیل می کند.
کرباسیان از سرمایه گذارانی که دارای دانش فنی، سابقه ی فعالیت و تجربه و تخصص در زمینه ی یادشده هستند، خواست برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط سرمایه گذاری به ایمیدرو مراجعه کنند.
وی افزود: متقاضیان باید دارای دانش و توانمندی فنی و تخصص لازم برای طراحی، ساخت و راه اندازی کارخانه ی فرآوری طرح مورد اشاره باشند.
کرباسیان همچنین دارا بودن توانمندی مالی، امکان مشارکت بانک ها و یا امکان اخذ تسهیلات به منظور تأمین وجه و انجام و تکمیل تعهدات ناشی از اجرای طرح را از دیگر شرایط متقاضیان بیان کرد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :