در دیدار و مذاکره با مقام ارشد بزرگ ترین تشکل بخش خصوصی فرانسه مطرح شد:

۲۷ آذر ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۳ کد : ۲۲۰۵۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۹۵۹
مقام ارشد بزرگ ترین تشکل خصوصی فرانسه از برنامه ی حضور گسترده ی سرمایه گذاران این...
تیه ری کورتین(Thierrry Courtaign)، مدیر عامل و نایب رئیس بزرگ ترین تشکل بخش خصوصی فرانسه، با نام MEDEF همراه با دیپلمات های سفارت آن کشور در ایران در دیدار با رئیس هیأت عامل این سازمان با اعلام خبر فوق تصریح کرد:‌ روزهای 4 تا 5 فوریه 2014 (15 و 16 بهمن) مدیران بزرگ ترین بنگاه های اقتصادی فرانسه در تمامی حوزه های کسب و کار به ایران سفر خواهند کرد که بخشی از این هیأت، فعالان معدنی و صنایع معدنی هستند.
وی با تأکید بر اینکه فرانسوی ها به صورت سازمان یافته و برنامه ریزی شده این سفر را تدارک دیده اند، گفت: در آن تاریخ حدود 50 شرکت حداکثر توان خود را برای همکاری با طرف های ایرانی ارائه خواهند داد و امیدواریم که شرکت های ایرانی نیز با همین وزنه وارد مذاکره شوند. کورتین تصریح کرد: در مدت یک هفته اخیر 30 شرکت فرانسوی برای پیوستن به این هیأت و سفر به تهران ثبت نام کرده اند.
‌سازمان بین المللی، غیر دولتی و غیر انتفاعیMEDEF که در سال 1989 تأسیس شده متشکل از 800 هزار بنگاه اقتصادی فرانسه با 20هزار کارمند در سراسر دنیا است. این سازمان نماینده ی کنفدراسیون کسب و کار فرانسه، 41 مدیر اجرایی از شرکت های بین المللی آن کشور را در بر می گیرد. مأموریت این سازمان ترویج دانش فنی و پشتیبانی از کسب و کار شرکت های فرانسوی با هدف همکاری های پایدار و بلند مدت است. این تشکل غیر دولتی تاکنون در 150 کشور دنیا فعالیت داشته است.
مدیر عامل و نایب رئیس MEDEF در ادامه سخنانش با اعلام این جمله که «می خواهیم به روابط سابق خود با ایران برگردیم»، اظهار داشت: ملاقات با سفیر فرانسه در ایران،‌ تعدادی از سرمایه گذاران فرانسوی و همچنین رئیس اتاق مشترک دو کشور در ایران، از جمله اقداماتی بوده که تاکنون برای سفر هیأت فرانسوی به ایران انجام داده ایم. کورتین همچنین تلاش های علی آهنی سفیر ایران در فرانسه برای گسترش روابط اقتصادی دو طرف را بسیار ثمر بخش خواند.
وی با یادآوری اینکه طی 46 سال گذشته بارها به ایران سفر کرده است بیان کرد: در مدت دو سه روزی که در ایران بوده ام تغییرات اساسی در حوزه های فناوری،‌ زیرساختی و... حتی نسبت به سال 2004 دیده ام. به گفته ی کورتین،‌ شرکت های فرانسوی همواره از همکاری با طرف های ایرانی بسیار خرسند بوده اند.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو نیز با استقبال از برنامه ی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی فرانسه به ایران یادآور شد: با توجه به حوزه ی وسیع معدن و صنایع معدنی زمینه ی همکاری های زیادی برای دو طرف وجود دارد به طوری که می توان بخش بزرگی از آن برنامه را به این حوزه اختصاص داد.
مهدی کرباسیان به جایگاه مناطق ویژه ی صنایع انرژی بر جنوب و منطقه ویژه ی صنایع معدنی خلیج فارس اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه های ما در این بخش نیز آماده ی ارائه برای سرمایه گذاری و همکاری های مشترک است و دراین میان تأمین ماشین آلات معدنی یکی از اولویت های ما محسوب می شود.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت بر نامحدود بودن سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی تأکید و تصریح کرد: این سازمان با توجه به قوانین حاکم بر آن، مسیرهای ویژه های برای سرمایه گذاران خارجی در اختیار دارد.
وی به حضور روزافزون شرکت های معتبر اروپایی در بخش معدن و صنایع معدنی ایران اشاره کرد و خاطر نشان کرد: فرانسوی ها در این فضای ایجاد شده طوری برنامه ریزی کنند که از رقبای خود عقب نمانند.

کلید واژه ها: اردبیل


نظر شما :