تولید مواد شیمیایی مورد نیاز خطوط فرآوری مواد معدنی در داخل

۲۴ آذر ۱۳۹۲ | ۱۳:۳۳ کد : ۲۲۰۴۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۹۶۲
رکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با امضای تفاهمنامه ای با یک شرکت داخلی، انجام....
تفاهمنامه ی یادشده بین مدیران مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و شرکت "اصفهان کو پلمیر" در تهران امضا شد.
حسین عسگر زاده، مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، درباره ی این تفاهمنامه گفت: مواد شیمیایی مصرفی واحدهای صنعتی فرآوری مواد معدنی اکنون از خارج وارد می شود که بعضا با مشکلاتی مواجه است.
وی ادامه داد: شرکت "اصفهان کو پلیمر" اکنون تولیدکننده ی تعدادی از مواد شیمیایی مصرفی خطوط فرآوری مواد معدنی است که با همکاری مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی، تولید مواد شیمیایی مورد نیاز را آغاز کرده است.
این مقام مسوول اظهار داشت: ابن مواد شامل معرف های شیمیایی، کلکتورها و کف سازها هستند که در صنعت فرآوری مواد معدنی در بخش فلوتاسیون کاربرد دارند.
عسگر زاده تصریح کرد: مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران با انجام آزمایش های لازم بر روی مواد شیمیایی مورد نیاز بخش معدن، شرکت های ایرانی تولیدکننده ی این نوع مواد را برای انبوه سازی و همچنین تجاری سازی یاری خواهد کرد.
وی انجام این تحقیقات را راهی برای بومی سازی این مواد در داخل کشور یاد کرد و افزود: این تحقیقات همچنین فرصتی برای بخش معدن و صنایع معدنی است تا مواد مصرفی مورد نیاز خطوط فرآوری را با قیمت مناسبتر نسبت به مشابه خارجی تهیه کنند.
به گفته ی وی همچنین تولیدکنندگان ایرانی، این نوع مواد را به صورت انبوه در داخل کشور تولید و با اطمینان به صورت درازمدت در اختیار مصرف کنندگان آن قرار خواهند داد.
عسگر زاده انجام تحقیقات بر روی مواد شیمیایی مورد نیاز خطوط فرآوری را به منظور تولید انبوه و تجاری سازی لازم و ضروری دانست و خاطر نشان کرد: در ماه ها و سال های آینده، اثرات این کار در بخش معدن و صنایع معدنی مشهود خواهد بود.
مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران وابسته به ایمیدرو، در 60 کیلومتری غرب تهران قرار دارد.

کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :