برگزاری نشست بررسی دستاوردهای زمین‌شناسی و اکتشافی استان زنجان

۳۰ آبان ۱۳۹۲ | ۰۴:۱۷ کد : ۲۲۰۰۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۵۲
نشست بررسی دستاوردهای زمین‌شناسی و اکتشافی استان زنجان در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی این استان...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، امروز بعد‌ازظهر اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی زنجان میزبان حاضران در نشست بررسی دستاوردهای زمین‌شناسی و اکتشافی این استان است.

بر اساس این گزارش، این نشست که به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان در حال برگزاری است، به پتانسیل‌های معدنی و زمین‌شناسی و معدنی این استان در بخش‌های مختلف از جمله سرب و روی، طلا، آهن و دیگر منابع نعدنی و همچنین بررسی لرزه‌خیزی و گسلش فعال می‌پردازد.

گفتنی‌ست، کتاب جدید استان زنجان از نگاه زمین‌شناسی و اکتشاف به تازگی به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور منتشر و به بازار نشر ارائه شده، نیز در این نشست به حاضران معرفی شد. این کتاب به معرفی پروژه جدید تهیه نقشه‌های تحلیلی-زیرساختاری استان زنجان می‌پردازد که در آینده راهگشای بسیاری از مسائل پیش‌روی بخش معدن و زمین‌شناسی استان زنجان خواهد بود.

یادآور می‌شود، نشست بررسی دستاوردهای زمین‌شناسی و اکتشافی استان زنجان با حضور آقایان جمشید انصاری استاندار، ابراهیم جمیلی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت، علی معصومی رییس صنعت، معدن و تجارت زنجان و همچنین بهروز برنا معاون اکتشاف، شاپور بخشایی مشاور رییس سازمان در امور استانها، بهمن مومنی مدیر رسیدگی بر شکایات و تخلفات، فریبرز بنی‌آدم معاون مدیرکل ژئومتیکس، محمدباقر دری معاون مدیر امور اکتشاف، مسعود زمانی کارشناس زمین‌شناسی، شهرام رحمانی کارشناس اکتشاف از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و علی‌اصغر مختاری رییس مرکز زمین‌شناسی زنجان در اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان در حال برگزاری است.

شایان ذکر است، به منظور توسعه نمایندگی‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در کل کشور، تاسیس مرکز زمین‌شناسی استان زنجان به عنوان مصوبه در دستور کار قرار دارد که پس از تجهیز و تکمیل این مجموعه در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری آن خواهیم بود.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: زنجان


نظر شما :