آمادگی برای آغاز اجرای طرح آلومینیوم جنوب تا دی ماه امسال

۲۹ آبان ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۴ کد : ۲۲۰۰۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۵۶
رئیس گروه ان.اف.سی از آمادگی این شرکت برای آغاز عملیات اجرایی طرح آلومینیوم....
وان هونگ کیان که در پاسخ به سفر رئیس هیأت عامل ایمیدرو به ایران آمده است در نشستی که مجری طرح نیز حضور داشت، تصریح کرد:‌ پس از بررسی های لازم و هماهنگی با طرف ایرانی،‌ آمادگی داریم عملیات اجرایی این طرح تا پایان ماه نوامبر(دهم دی ماه) آغاز شود.
وی که به همراه مدیران این گروه و نماینده ی شرکت بیمه ی چین (Cynosure) به منظور پیگیری طرح آلومینیوم جنوب در ایران حضور دارد، افزود: یک تیم17نفره هم اکنون در منطقه ی صنایع انرژی بر لامرد مشغول آماده سازی مقدمات اجرای طرح هستند.
گروه شرکت های مهندسی و ساخت صنایع غیرآهنی چین(NFC)، پیمانکار طرح 300هزار تنی آلومینیوم جنوب است که در منطقه ی ویژه ی صنایع انرژی بر لامرد در استان فارس قرار دارد.
رئیس گروه ان.اف.سی درباره ی همکاری بیمه ی چین گفت: این شرکت نیز آماده ی شروع فعالیت در طرح آلومینیوم جنوب است.
وان هونگ کیان همچنین همکاری شرکت بیمه ی چین و بانک ایرانی برای گشایش ال.سی را مناسب خواند و گفت: اقدامات طرف ایرانی نیز برای فعال شدن این طرح کمک شایانی به پیشبرد برنامه ها می کند.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو نیز با تأکید بر اینکه بانک گشایش کننده ال.سی و مجری طرح به صورت فعال در حال باز کردن اعتبارات اسنادی(ال.سی) هستند، گفت: به زودی ال.سی طرح آلومینیوم جنوب باز و مبلغ پیش پرداخت نیز واریز خواهد شد.
مهدی کرباسیان تصریح کرد: بخش اعظم ‌اعتبار مورد نیاز این پروژه از صندوق توسعه ی ملی تأمین می شود.
طرح آلومینیوم جنوب طی 7سال گذشته به سبب بروز مشکلاتی در تأمین مالی،‌ موفق به گشایش ال.سی نشده بود، اما؛ هم اینک با پیگیری های انجام شده،‌ در حال فعال شدن و آغاز عملیات اجرایی است.
یکی از اهداف ساخت این کارخانه، نزدیکی به آب های آزاد،‌ دسترسی آسان به منابع گازی برای تأمین برق و ‌همچنین حمل و نقل آسان است.

کلید واژه ها: آذربایجان غربى


نظر شما :