دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای حضور در حوزه معدن و صنایع معدنی

۳۰ شهریور ۱۳۹۲ | ۱۳:۲۸ کد : ۲۱۸۹۳ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۹۷۰
معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو از تمام سرمایه گذاران بخش خصوصی و....
مهدی کرباسیان، در ادامه سلسله نشست های خود با تشکل های صنعتی و معدنی، در دیدار با اعضای انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن با بیان این مطلب گفت: «معدن و صنایع معدنی» از جمله بخش های پرظرفیت کشور محسوب می شود که با حضور بیشتر سرمایه گذاران و کارآفرینان بخش خصوصی و غیر دولتی، می تواند تحولی اساسی در توسعه اقتصادی و اشتغال زایی ایجاد کند.
وی افزود: ایمیدرو نیز ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی را جزو راهبردهای خود در نظر گرفته و درصدد هستیم با ایجاد جذابیت و تسهیل شرایط، حضور سرمایه گذاران را در این حوزه پررنگ تر کنیم.
معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به موضوع «تعامل با تشکل ها» به عنوان یکی از راهبردهای دیگر پیش روی این سازمان، تصریح کرد: به اعتقاد ما، سازمان های مردم نهاد و تشکل ها به عنوان مشاوران صدیق، می توانند ایمیدرو را برای دستیابی به اهدافش یاری رسانند.
وی با بیان این که در چند سال گذشته از توان تشکل ها و حتی از بدنه کارشناسی دولت به خوبی استفاده نشده است، ادامه داد: ایمیدرو آماده دریافت نظرات، راهنمایی ها، مشاوره ها و حتی نقدهای تشکل های زیربط است و البته ممکن است در برخی موارد، سلایق و دیدگاه ها با هم همخوانی نداشته باشد که با مذاکره و با درنظر گرفتن سیاست های کلان و قانون، تفاهم و اقناع طرفین ایجاد خواهد شد.
کرباسیان بیان کرد: ایمیدرو آمادگی تامین مالی پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی، مراکز علمی و دانشگاهی و بخش خصوصی را - که در راستای بالابردن بهره وری، استفاده بهینه از منابع و تکنولوژی است- دارد.
در این جلسه، رئیس و اعضای انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن هم در سخنان جداگانه ای با اشاره به اهمیت و تاثیر تصمیمات ایمیدرو در چرخه تولید، فرآوری و فروش سنگ آهن، برای هر گونه همکاری و سرمایه گذاری در زمینه فرآوری سنگ آهن تولیدی اعلام آمادگی کردند. همچنین، اعضای انجمن با بیان اینکه بخش خصوصی تنها به دنبال خام فروشی نیست و تاکنون طرح هایی برای جلوگیری از آن مطالعه کرده است، درخواست کردند تصمیمات غیر کارشناسی در چرخه تولید اتخاذ نشود.

کلید واژه ها: اردبیل


نظر شما :