نخستین جشنواره ملی هفته معدن

۳۰ فروردین ۱۳۹۲ | ۲۲:۵۶ کد : ۲۱۶۳۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۷۹
نخستین جشنواره ملی هفته معدن اول در خرداد ماه سال 92 در سازمان زمین‌شناسی...
نخستین جشنواره ملی هفته معدن اول خرداد ماه سال  92 در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبر داد.
به گزارش  روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نایب رییس خانه معدن ایران از برگزاری نخستین جشنواره ملی هفته معدن اول خرداد ماه سال  92  گفت: تبیین جایگاه و نقش واقعی معدن و صنایع‌معدنی در اقتصاد و توسعه پایدار کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
محمدرضا بهرامن، با بیان اینکه معدن بهترین جایگزین برای اقتصاد نفتی است، افزود: استانداردسازی فرایند انتخاب بهترین‌های معدن و صنایع معدنی، تجلیل از نخبگان معدنی، یکپارچه‌سازی توان مدیریتی کارشناسان داخلی و حرکت به سمت خودکفایی در بخش معدن و صنایع‌معدنی نیز از دیگر اهداف جشنواره محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: بررسی و تبادل‌نظر در خصوص مهم‌ترین چالش‌های بخش معدن و صنایع‌معدنی، ثبت تجارب و مشکلات این بخش و همچنین دستیابی به راهکارهای اجرایی و ارایه توصیه ها به مراجع تصمیم‌گیری و اجرایی، مدیران ارشد و کارشناسان نیز دیگر اهداف این جشنواره به شمار می‌رود.
نایب رییس خانه معدن ایران با اشاره به نقش مهم دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و همچنین اهمیت نیروی انسانی ماهر در پیشبرد امور معادن گفت: تجلیل از چهار استاد و چهار دانشجوی نمونه رشته مهندسی معدن، چهار دانشگاه، تقدیر از سه کارگر نمونه بخش خصوصی به انتخاب خانه معدن ایران و سه کارگر نمونه نمونه به انتخاب ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از دیگر برنامه‌های نخستین جشنواره ملی هفته معدن است.
یادآور می‌شود؛ در برگزاری نخستین جشنواره ملی معدن دستگاه‌هایی از جمله سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت ملی صنایع مس ایران، خانه معدن ایران، شبکه معدن ایران، سازمان نظام مهندسی معدن و برخی از دانشگاه‌ها و همچنین تعدادی انجمن‌های غیردولتی همکاری دارند.کلید واژه ها: تهران


نظر شما :