پایان اکتشاف طلای پلاسری در منطقه زرمهر تربت حیدریه

۲۳ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۹:۰۰ کد : ۲۱۶۰۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۲۷
ذخیره 590 کیلوگرم طلا با اکتشاف طلای پلاسری در منطقه زرمهر-خوش‌دره تربت‌حیدریه به همت...

ذخیره 590 کیلوگرم طلا با اکتشاف طلای پلاسری در منطقه زرمهر-خوش‌دره  تربت‌حیدریه به همت کارشناسان مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق (مشهد) قطعی شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیر زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق کشور(مشهد) از پایان اکتشاف طلای پلاسری در منطقه زرمهر تربت حیدریه به همت مهندس حسن عزمی، کارشناس مسئول این  پروژه و دیگر همکاران وی خبر داد و  گفت: استان‌های خراسان رضوی و جنوبی پتانسیل بالایی در ذخایر فلزی و فلزات گرانبها دارند که نقطه روشنی به‌منظور جذب سرمایه‌های بخش خصوصی در اکتشاف و استخراج این ذخایر محسوب می‌شوند.

مهندس جمال‌ روشن‌روان، خاطرنشان کرد:‌ توان کارشناسان مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق کشور(مشهد) در راهبری پروژه‌های اکتشافی را ارزشمند برشمرد که کشف ذخیره 590 کیلوگرمی طلای پلاسری در بخش مرکزی استان خراسان رضوی از آن جمله است.

لازم به ذکر است، طی مرحله پی‌جویی در مساحت حدود 40 کیلومتر مربع تعداد 240 چاهک با عمق 10 متر حفر شد و تعداد 1313 نمونه کانی سنگین برداشت شد که 75 درصد این نمونه‌ها حاوی ذرات طلا از یک تا 121 ذره بوده است.

یادآور می‌شود،  در مرحله اکتشاف عمومی مساحت 85 هکتار انتخاب شد و 125 عدد چاهک در این مرحله حفر و تعداد 1100 نمونه رسوب، کانی سنگین به‌منظور مطالعه آنالیز (به روش قال‌کاری) برداشت شد.

گفتنی‌ست، علاوه بر طلا کانی‌های قیمتی سافیر و یاقوت نیز در مطالعات کانی سنگین در این منطقه گزارش شده است

.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :