بازدید معاون برنامه‌ریزی استانداری خراسان‌رضوی از مدیریت زمین‌شناسی مشهد

۰۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۳:۰۵ کد : ۲۱۵۲۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۷۰
معاون برنامه‌ریزی استانداری خراسان رضوی از فعالیت‌های مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی...
معاون برنامه‌ریزی استانداری خراسان رضوی از فعالیت‌های مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق بازدید کرد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس جمشیدی، معاون برنامه‌ریزی استانداری خراسان رضوی، از فعالیت‌های در دست انجام و عملکرد مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق بازدید و با فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشافی در سطح استان خراسان رضوی که توسط این مدیریت انجام گرفته آشنا شد.
وی همچنین از ساختمان در دست احداث پارک موزه علوم‌زمین، از سری مصوبات سفر دوم هیات وزیران به استان نیز بازدید و روند تکمیل آن را بررسی کرد و خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص کامل اعتبارات، این مجموعه به زودی به مرحله بهره‌برداری برسد.
معاون استاندار خراسان‌رضوی در این بازدید اظهار امیدواری کرد با کمک بیشتر دولت و همکاری بخش خصوصی، فعالیت‌های اکتشافی استان که از استعداد بالایی برخوردار است و در رونق اقتصادی استان نقش مهمی دارد، با سرعت بیشتری انجام شود.
در ادامه دکتر جعفر طاهری، مشاور رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز ضمن تشریح فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشافی کارشناسان این مجموعه و فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور توجه به روند توسعه معدن و فعالیت‌های اکتشافی را با توجه به هزینه‌های بالای اکتشاف، از وظایف دولت دانست که در راستای وظایف و تشکیلات حاکمیتی این سازمان تعریف شده و خواستار هماهنگی و توجه بیشتر مسوولان در این زمینه شد.
تفاهم‌نامه همکاری مدیریت زمین‌شناسی مشهد و سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان‌رضوی
گفتنی‌ست، در این بازدید که با حضور آقای جمشیدی انجام شد، تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین این مدیریت به نمایندگی آقای روشن‌روان و سازمان همیاری شهرداری‌های استان به مدیر عاملی آقای مهندس پورفتح‌الله امضاء شد.
بر اساس این گزارش در راستای همکاری‌های بیشتر و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های سازمان همیاری شهرداری‌های استان و همچنین ظرفیت‌ها و نیروهای متخصص در مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه به امضای مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان‌رضوی و مدیر زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق رسید.
مهندس پورفتح الله، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی، توجه به پتانسیل‌های معدنی استان و توان سازمان همیاری شهرداری‌ها را گامی در جهت توسعه استان برشمرد.
مهندس روشن‌روان، مدیر زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق نیز ضمن استقبال از مشارکت نهادهای عمومی غیر‌دولتی و بخش خصوصی در توسعه فعالیت‌های زمین‌شناسی و گردشگری علمی تبادل این تفاهم‌نامه را نقطه عطفی در همکاری‌ها بین این دو سازمان دانست.
لازم به ذکر است در راستای شناخت ظرفیت‌های قانونی و با توجه به نیروهای متخصص و توان تخصصی سازمان زمین‌شناسی در هر یک از بندهای این تفاهم‌نامه که امکان همکاری فراهم شود، قراردادهایی دوجانبه سازمان همیاری شهرداری‌های استان و مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق امضا خواهد شد که مزایای هر دو طرف را مد نظر قرار خواهد داد.

 

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :