وجود 17میلیارد سیاره شبه زمین در کهکشان راه‌شیری

۲۶ دی ۱۳۹۱ | ۱۳:۱۰ کد : ۲۱۵۱۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۴۸
ستاره شناسان آمریکایی می گویند دستکم 17 میلیارد سیاره به اندازه زمین، در کهکشان....

پژوهشگران داده های جمع آوری شده تلسکوپ فضایی کپلر ناسا را بررسی و اعلام کردند: حدود 17 درصد ستاره ها در کهکشان ما در مدار نزدیک به خود دارای یک سیاره به اندازه زمین هستند.

این میزان معادل 17 میلیارد سیاره است چرا که حدود 100 میلیون ستاره در کهکشان راه شیری وجود دارد.

"فرانکو فرسین" از مرکز اخترفیزیک هاروارد- اسمیت سونیان دیشب - دوشنبه - در نشست انجمن اخترفیزیک آمریکا با ارائه نتایج این تحقیقات گفت: این نوع اجرام سنگی در همه جا هستند.

تلسکوپ فضایی کپلر که در ششم مارس 2009 به فضا پرتاب شد، به طور همزمان بیش از 156 هزار ستاره را رصد می کند و با جستجوی نقاط تاریک در نور ستاره ها سیاره ها را می جوید.

ناسا دیروز اعلام کرد از زمان انتشار آخرین فهرست کپلر در فوریه 2012، تعداد نامزدهای سیاره ای  که در داده های کپلر وجود دارد به 20 درصد افزایش یافته است. این تعداد اکنون به دو هزار و 740 سیاره بالقوه رسیده که به دور دو هزار و 36 خورشید می گردند.

بر اساس اعلام ناسا از آن زمان تا کنون، بیش از یکصد نامزد به عنوان سیاره تایید شده اند.

کشف هرگونه سیاره شبه زمین در هر جای کائنات آغازگر مرحله بعدی تحقیقات برای جستجوی ردی از اکسیژن و بخار آب در اتمسفر آنها خواهد بود. این هدف پروژه بعدی ناسا است.

این پژوهش بر اساس شبیه سازی فعالیت های تلسکوپ کپلر صورت گرفته و نتایج آن در نشریه The Astrophysical Journalمنتشر خواهد شد.

کلید واژه ها: آذربایجان شرقی


نظر شما :