تفاهم‌نامه همکاری سازمان‌های زمین‌شناسی و استاندارد امضا شد

۲۰ دی ۱۳۹۱ | ۱۷:۲۳ کد : ۲۱۵۰۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۷۹
تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان زمین‌شناسی...
تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور امضا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به منظور گسترش همکاری‌های‌ علمی، فنی و پژوهشی و تدوین استانداردهای مورد نیاز در فعالیت‌های مختلف، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ، صبح امروز در محل سازمان ملی استاندارد ایران به امضای روسای دو سازمان رسید.

بر اساس این گزارش استفاده از توانایی علمی، فنی و پژوهشی دو طرف و همکاری در زمینه‌های تهیه پیش‌نویس استانداردهای ملی، مشارکت در تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی، انجام طرح‌های تحقیقاتی و مطالعاتی، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک، ارایه خدمات مشاوره‌ای متقابل، همچنین استفاده از خدمات آزمایشگاهی متقابل از موضوع‌های این تفاهم‌نامه بود.

به موجب این تفاهم‌نامه، سازمان ملی استاندارد ایران متعهد به بررسی و تعیین اولویت‌بندی موضوع‌های پیشنهادی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای تدوین استانداردهای ملی موضوع تفاهم‌نامه، تعیین اولویت‌ها در واگذاری تهیه پیش‌نویس استانداردهای ملی در زمینه‌های مرتبط با فعالیت‌های متخصصان و کارشناسان سازمان‌ زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و برگزاری دوره‌های آموزشی تدوین استاندارد شد.

در همین راستا، مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی و برگزاری گردهمایی‌های مشترک، ایجاد تسهیلات لازم برای استفاده از کارشناسان معرفی شده برای بهره‌برداری از امکانات آزمایشگاهی و کتابخانه‌ای و ایجاد زمینه و بستر لازم برای حضور متخصصان و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی در جلسه کمیته‌های فنی متناظر با کمیته‌های فنی سازمان‌های بین‌المللی استاندارد در کشور، از دیگر تعهدات سازمان ملی استاندارد ایران در این تفاهم‌نامه بود.

شایان ذکر است سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز در راستای اجرای این تفاهم نامه متعهد به رعایت اولویت‌های اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران بر اساس موضوع تفاهم‌نامه بررسی، مطالعه و راه‌اندازی گروه، بخش یا دفتر تدوین به منظور تدوین استانداردها و معرفی دبیران به سازمان ملی استاندارد ایران برای هماهنگی‌های لازم شد.

در راستای مفاد این تفاهم‌نامه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور متعهد شد علاوه بر مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی و گردهمایی مشترک،  پیش‌نویس استانداردهای ملی که توسط کمیته برنامه‌ریزی سازمان به تصویب رسیده را تهیه و به سازمان ملی استاندارد ایران ارجاع دهد.

گفتنی است: این تفاهم‌نامه با اعتبار سه سال  در 4 ماده و 20 بند به امضای نظام‌الدین برزگری رییس سازمان ملی استاندارد ایران و محمدتقی کره‌ای، رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور رسید.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :