کاربرد شیمی در علوم زمین

۳۰ آبان ۱۳۹۱ | ۱۸:۵۱ کد : ۲۱۴۴۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۲۴
همایش تخصصی کاربرد شیمی در علوم زمین؛ با حضور اساتید برجسته زمین شناسی و علم شیمی ...
همایش تخصصی کاربرد شیمی در علوم زمین؛ با حضور اساتید برجسته زمین شناسی و علم شیمی در سازمان زمین شناسی و اکشتافات معدنی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور؛ از محورهای این همایش 2 روزه که از صبح روز سه‌شنبه سی‌ام آبان ماه برگزار‌شد، می توان به  انتخاب روش نمونه‌برداری و تاثیرآن در آنالیز نمونه، اندازه گیری عناصراصلی گیاه درنمونه ها، ، اندازه گیری عناصرناچیز گیاه درنمونه ها، اندازه گیری عناصر گرانبها و نایاب درنمونه ها؛ اشاره کرد.

این گزارش می‌افزاید؛ در ابتدای این همایش؛ سمیه ویسه مسوول آزمایشگاه های مرکز کاربردی علوم زمین سازمان زمین شناسی و اکشتافات معدنی کشور، درخصوص  اهمیت آزمایشگاه ها در علوم زمین و معرفی آزمایشگاه های مرکز پژوهش های کاربردی  به ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر قرشی، دکتر حسن و دکتر یمینی نیز از دیگر سخنرانان این همایش بودند که به ترتیب با عناوینی چون، دیدگاه کلی بر اهمیت دانش علوم زمین، نقش آنالیز در علوم زمین و روش های نوین استخراج و اندازه گیری مقادیر بسیار کم فلزات سنگین و خاک های نادر درنمونه‌ها یآبی کشور به ایراد سخنرانی پرداختند.

شایان ذکر است  در روز دوم این همایش؛ کارگاه های آموزشی نیز با عناوین آشنایی با دستگاه icp-oes  آشنایی با دستگاه sem  و روش‌های نمونه‌برداری نمونه های مختلف و آشنایی با دستگاه AAS   در مرکز پژوهش های کاربردی علوم زمین در کرج برگزار می‌شود.


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :