فقط افراد صلاحیت دار می توانند فعالیت معدنی داشته باشند

۱۰ آبان ۱۳۹۱ | ۱۳:۵۲ کد : ۲۱۴۲۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۹۶
مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با اصلاح قانون معادن....

سید رضا عظیمی، با بیان این مطلب گفت: با هماهنگی های انجام شده، موانع مربوط به منابع طبیعی برای معدنکاران مرتفع و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در فعالیت های معدنی تسهیل خواهد شد.
وی از برگزاری همایش و نمایشگاه تخصصی اکتشاف در آذرماه امسال خبر داد و افزود: در نمایشگاه تخصصی اکتشاف تمام استان های کشور ظرفیت های معدنی خود را معرفی خواهند کرد.
عظیمی در میزگرد اکتشاف و در کنگره بین المللی معدن با بیان اینکه در حال حاضر بودجه های مورد نیاز مربوط به اکتشاف به متقاضیان پرداخت می شود، اظهار داشت: اکنون می توانیم در محدوده هایی که متقاضی بخش خصوصی وجود داشته باشد، محدوده ها را واگذار کنیم.
مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: تلاش برای حضور نمایندگان صندوق بیمه فعالیت های معدنی در استان ها، برگزاری همایش های آموزشی برای مسئولان اکتشاف استان ها و همچنین برگزاری کارگاه های تخصصی برای متقاضیان و مکتشفان از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه اکتشاف معادن در استان ها است.
وی همچنین از ثبت محدوده های معدنی به صورت الکترونیکی در تمام استان ها تا پایان سال جاری خبر داد و تصریح کرد: با این اقدام، پاسخ استعلام های متقاضیان فعالیت در بخش معدن به جای دو ماه، در مدت یک ماه انجام خواهد شد.
محمدتقی کره ای رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز در این میزگرد اظهار داشت: این سازمان در زمینه مخاطرات و اکتشافات فعالیت های زیادی انجام داده که از جمله آنها می توان به بخش ژئوفیزیک هوایی اشاره کرد که در این زمینه حدود 15 هزار کیلومتر خطی پرواز انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای جهان، اکنون به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در بحث زمین شناسی واقف بوده و خواهان همکاری با کشورمان در این زمینه هستند.

کلید واژه ها: اردبیل


نظر شما :