استعلام فعالیت‌های اکتشافی الکترونیکی شد

۳۰ مهر ۱۳۹۱ | ۱۳:۲۲ کد : ۲۱۴۱۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۱۲
مدیرکل امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت از الکترونیکی شدن فرآیند استعلام....

سیدرضا عظیمی، با اعلام این خبر گفت: از این پس تمام درخواست‌های اکتشافی فعالان بخش معدن الکترونیکی شده و از طریق کارشناسان استان‌ها به ستاد وزارتخانه ارسال خواهد شد.
وی با بیان اینکه کارشناسان اکتشاف دفاتر استان‌ها برای تکمیل فرم مربوطه باید به پایگاه اینترنتی بهین یاب (behinyab.ir) مراجعه کنند،‌ تاکید کرد: دیگر به درخواست‌هایی که خارج از این سامانه یا به صورت دستی ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
عظیمی در ادامه به هدف اجرای طرح مکانیزاسیون فعالیت‌های معدنی اشاره کرد و گفت: تسریع در ارسال پاسخ استعلام‌ها، کاهش زمان پاسخگویی به متقاضیان و کاهش حجم مکاتبات اداری از جمله اهداف و مزایای اجرای این طرح است.
این مقام مسئول همچنین تاکید کرد: براساس این طرح کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت هر استان ملزم به وارد کردن اطلاعات مربوط به تغییرات درخواست‌های ثبت شده و تغییرات پروانه اکتشاف در سامانه بهین یاب شده‌ است.
به گفته عظیمی، مطابق ماده 12 قانون معادن هر شخص حقیقی در یک زمان می‌تواند یک پروانه داشته باشد. همچنین، اشخاص حقوقی در صورت تایید صلاحیت فنی و مالی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانند پروانه‌های متعدد داشته باشند. از همین رو بدیهی است پس از تکمیل زنجیره‌های مرتبط با ثبت درخواست و صدور پروانه‌های معدنی اطلاعات اولیه از سوی متقاضی توسط کارشناسان استان‌ بررسی خواهد شد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :