پایان کار شانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران

۲۵ شهریور ۱۳۹۱ | ۲۱:۳۳ کد : ۲۱۳۶۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۰۴
شانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران با معرفی برگزیدگان و حضور دکتر قدیمی مدیر پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت علوم،تحقیقات...

شانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران با معرفی برگزیدگان و حضور دکتر قدیمی مدیر پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با ارائه بیش از 500 مقاله و طی مراسمی در دانشگاه شیراز به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از مرکز شیراز، اولین سخنران مراسم اختتامیه شانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی کشور، ریاست انجمن بود که در سخنان کوتاهی از دست‌اندرکاران همایش و ارائه  500 مقاله ارزشمند تشکر کرد.

دکتر سروش مدبری 2 پیشنهاد آقای دکتر آقانباتی را مطرح کرد و خواستار بررسی آن از سوی اعضا و هیئت رئیسه انجمن شد.

به گفته وی تلاش جهت برگزاری همایش‌های آتی انجمن زمین‌شناسی به صورت  بین المللی و همچنین قرار گرفتن تدریس زمین‌شناسی کشورهای همجوار به عنوان  دروس اجباری در دانشگاه‌ها از مهم‌ترین پیشنهادات ارائه شده از سوی این مقام عالی است.

وی یادآور شد: از سال آینده با همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور المپیاد زمین‌شناسی برگزار خواهد شد.

همچنین دکتر رجب‌زاده دبیر همایش نیز ضمن تشکر از پشتیبانی دانشگاه شیراز، دستگاه‌های اجرائی و بخش خصوصی اعلام کرد کلیه پیشنهادات و انتقادات در اختیار انجمن قرار خواهد گرفت.

پایان شانزدهمین نشست انجمن زمین‌شناسی با معرفی برگزیدگان

در مراسم اختتامیه شانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران دکتر محمدهاشم امامی با بیش از 40 سال خدمت به علوم زمین کشور تقدیر به عمل آمد.

دکتر امامی در سخنانی خواستار توجه بیشتر به مطالعات تحت‌الارضی، توسعه کیفی در کنار توسعه کمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور، توجه به مطالعات سنگ‌های دگرگونی، مطالعات جدی در زمینه فرآوری مواد معدنی به روش‌های شیمیائی و بیولوژیکی و نیز مطالعات ولکالونولوژی شد.

همچنین دکتر اصغر اصغری‌مقدم از دانشگاه تبریز به عنوان زمین‌شناس نمونه کشور سال 1391 انتخاب و معرفی شد.

یادآور می‌شود، دکتر فرید مر؛ پژوهشگر نمونه و خانم صدیقه بطالبلویی؛ دانشجوی نمونه نیز از سویی هیات داوران شانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی معرفی شدند و کتاب زمین‌ساخت ایران-البرز تالیف دکتر علی نظری و دکتر علیرضا شهیدی  و همچنین کتاب کاربرد زمین‌شناسی در آبخیزداری و منابع طبیعی تالیف حسن مقیم و کتاب کانی‌شناسی کاربردی‌رس ترجمه آقایان محسن رنجبران، محمد لنکرانی و محمد زمان زاده نیز به عنوان کتاب سال1391 زمین شناسی معرفی شدند.

کلید واژه ها: فارس


نظر شما :