راهبرد تحول در حوزه صنعت ومعدن از زبان وزیر

۱۲ تیر ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۳ کد : ۲۱۲۴۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۴۸
وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در پیامی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن با تبریک این رویداد....
مهدی غضنفری، در این پیام تاکید کرده است: با حمایت از بخش خصوصی و با راهبرد «رونق تولید»، «ارتقای کیفیت» و «اصلاح الگوی مصرف» حوزه صنعت و معدن باید متناسب با تحولات شتابنده بین‌المللی، تحولی هم‌تراز با مأموریت و مسئولیت نوین در خود ایجاد کند.
وی در این پیام تصریح کرده است باید تلاش کنیم با تحولی که در برگیرنده نگرش جدید با هدف کارآیی و اثربخشی فزاینده می‌باشد بتوانیم در صحنه‌های توسعه و پیشرفت به عنوان قطب و کانون شکوفایی صنعت و معدن در منطقه، نمونه برجسته‌ای را در برابر جهانیان قرار دهیم.
غضنفری در این پیام آورده است: تبیین و معرفی دستاوردهای درخشان صنعت و معدن کشور در گسستن بندهای وابستگی از کشورهای سلطه‌طلب اقدامی لازم و ضروری به شمار می‌آید و مجموعه صنعت و معدن کشور با اتکاء به خلاقیت و هوشمندی بی‌نظیر، اوج کارآمدی نیروهای توانمند داخلی را به اثبات رسانده است.

متن کامل پیام وزیر صنعت، معدن وتجارت بدین شرح است:
دهم تیرماه «روز ملی صنعت و معدن» را در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب «سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» تعیین شده است به تمام تلاشگران شریف در حوزه صنعت و معدن تبریک می‌گویم و مایلم بار دیگر از تلاش تحسین برانگیز و تشریک مساعی ارزشمند کلیه مدیران و کارکنان صدیق و کارآفرینان عزیز صنعتی و معدنی در بخش‌های دولتی و غیردولتی قدردانی کنم.
در دهه چهارم استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تبیین و معرفی دستاوردهای درخشان صنعت و معدن کشور در گسستن بندهای وابستگی از کشورهای سلطه‌طلب و دستیابی به توانمندی‌ غیرقابل انکار در این حوزه، اقدامی لازم و ضروری به شمار می‌آید. بی‌گمان کسب موفقیت‌های بی‌بدیل تلاشگران صنعت و معدن در بخش‌های دولتی و غیردولتی نشانه‌ای آشکار و مصداقی بارز از توسعه و پیشرفت چشمگیر فرزندان برومند این سرزمین است که در پرتو مسئولیت‌پذیری منابع انسانی متعهد و متخصص بدست آمده است و اینک مجموعه صنعت و معدن کشور با اتکاء به خلاقیت و هوشمندی بی‌نظیر به‌گونه‌ای تحسین‌ برانگیز اوج کارآمدی نیروهای توانمند داخلی را به اثبات رسانده‌ است و در این میان تلاش‌ مضاعف همگانی در تحقق محورهای ده‌گانه تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» راهبردی اصولی است که می‌بایست با همت مجدانه در تحکیم، تقویت و توسعه همه‌جانبه فعالیت‌های صنعتی و معدنی اقدام کنیم.
در آستانه «روز ملی صنعت و معدن» با الهام از منویات رهبر معظم انقلاب و پیروی از سیاست‌های توسعه‌ای دولت محترم و تأسی از سند چشم‌انداز و برنامه پنجم توسعه و پایبندی به اصول ابلاغی سیاست‌های کلی اصل 44 در حمایت از بخش خصوصی و با راهبرد «رونق تولید»، «ارتقای کیفیت» و «اصلاح الگوی مصرف» حوزه صنعت و معدن نیز باید متناسب با تحولات شتابنده بین‌المللی، تحولی هم‌تراز با مأموریت و مسئولیت نوین در خود ایجاد کند. تحولی که در برگیرنده نگرش جدید با هدف کارآیی و اثربخشی فزاینده، دستیابی به رتبه نخست در منطقه را به ارمغان بیاورد تا ملت شریف ایران بتواند در صحنه‌های توسعه و پیشرفت به عنوان کانون شکوفایی صنعت و معدن در منطقه، نمونه برجسته‌ای را در پرتو انقلاب اسلامی ایران در برابر جهانیان قرار دهد.
با استعانت از خداوند قادر امیدوارم روز ملی صنعت و معدن در سال 1391 سرآغاز سالی آکنده از امید و تلاش برای دستیابی به دستاوردهای درخشان‌تر از گذشته باشد و بتوانیم به اعتبار برنامه‌هایی که در سال جاری آماده و اجرا می‌شود فصلی غرورآفرین را در مرأی و منظر همه کسانی که به عزّت و اقتدار و سربلندی هرچه بیشتر میهن اسلامی دل بسته‌اند، قرار دهیم.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :