فقط با رونق معادن، اقتصاد کشور پویا می‌شود

۲۱ خرداد ۱۳۹۱ | ۱۴:۵۱ کد : ۲۱۲۰۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۴۴
معدن و صنایع معدنی از مهمترین بخش‌های اقتصاد ایران است که می‌تواند نقش تاثیرگذاری در....
محمدرضا بهرامن نایب رئیس خانه معدن ایران، با بیان این مطلب گفت: طی سال‌های اخیر شاهد بودیم حتی در شرایط بحران‌ و رکود اقتصاد جهانی هم بخش معدن توانسته است به فعالیت‌های خود ادامه دهد، بنابراین با توجه به توانمندی‌های موجود باید حمایت‌های شایسته‌تری از این بخش صورت گیرد.
وی با اشاره به ضرورت افزایش درآمدهای غیرنفتی کشور تصریح کرد: برای رهایی از اقتصاد تک محصولی چاره‌ای جز سرمایه‌گذاری در معادن نداریم. چراکه با توجه به مزیت‌های رقابتی موجود در این بخش و نیز بازار عرضه و تقاضای جهانی مواد معدنی، بهترین فرصت برای بهره‌برداری از ذخایر معدنی فراهم شده است.
نایب رئیس خانه معدن ایران افزود: در این مسیر باید معادن نیز همپای صنایع معدنی و سایر صنایع رشد کنند. معدن پایه و اساس هر صنعت و تامین‌کننده خوراک اولیه آن است و برای رشد صنایع نخستین گام تامین مواد اولیه است.
وی به برگزاری همایش «نقش معدن در تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» اشاره کرد و افزود: این همایش 22 خرداد ماه برگزار و در آن، نقش و جایگاه معادن کشور در تولید ملی، چالش‌ها و فرصت‌های موجود به بوته نقد گذاشته خواهد شد.
بهرامن به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه معدن اشاره و اضافه کرد: نخستین گام برای ارتقای معادن، فرهنگ‌سازی و افزایش درک عمومی جامعه نسبت به این موهبت‌ خدادادی است. از این رو در این همایش با رویکردی نو، شاهد فضایی متفاوت‌تر از بخش‌ معدن خواهیم بود.
وی خاطرشان کرد: چنانچه مردم و سرمایه‌گذاران جایگاه واقعی معدن را دریابند، شاهد سرازیر شدن سرمایه‌ها به این بخش خواهیم بود، تنها در این صورت است که با رونق معادن، اقتصاد کشور نیز رونق می‌یابد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :