الفبای تولید ملی از زبان دبیر خانه معدن ایران

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ | ۱۴:۵۶ کد : ۲۱۱۷۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۸۸
بخش معدن مولد سایر بخش‌ها است و اهمیت آن در ارتباط با سایر صنایع مشخص‌....

غلامرضا حمیدی انارکی دبیر خانه معدن ایران، با بیان این مطلب گفت: در سالی که با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است، بخش معدن به عنوان یکی از مهمترین و اصیل‌ترین حوزه‌ها برای ارتقای تولید ملی مطرح است. اما نامگذاری امسال باید جنبه عملی به خود بگیرد و بخش صنعت و معدن مورد حمایت واقع شود.
وی برگزاری همایش «نقش معدن در تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» را فرصتی مناسب برای بیان چالش‌ها و فرصت‌های بخش معدن در مقوله تولید ملی دانست و افزود: ایران از ذخایر غنی معدنی برخوردار است که نوعی سرمایه ملی محسوب می‌شود. در این میان با توجه به برخورداری از نیروهای تحصیل‌کرده و جوان، این بخش بیش از هر چیز به حمایت واقعی دولت نیاز دارد تا با رفع محدودیت‌ها و کمبودها، به جایگاه واقعی خود دست یابد.
حمیدی انارکی با بیان اینکه در نامگذاری امسال، مسوولان دولتی خطاب قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: مسوولان و سیاست‌گذاران هستند که می‌توانند با حمایت از معدنکارن، رفع موانع تولید و تسهیل قوانین و مقررات، به حمایت از کار و سرمایه ایرانی جامه عمل بپوشانند.
دبیر خانه معدن ایران افزود: بخش معدن در درجه نخست به استراتژی نیاز دارد تا بر اساس نیازهای بلند مدت کشور در حوزه مواد معدنی به تولید بپردازد. علاوه بر این باید با از میان برداشتن قوانین دست و پاگیر سرمایه‌گذاران به به این حوزه هدایت کنیم تا شاهد رقابت و پویایی در معدنکاری کشور باشیم.
وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر توجه‌ها به سوی معدن و معدنکاری جلب شده است، اظهار کرد: در مقوله تولید ملی هیچ حوزه‌ای اصیل‌تر و ملی‌تر از بخش معدن وجود ندارد و با توجه به ارتباط متقابل معدن و صنایع، اگر به دنبال تحقق واقعی هدف تولید ملی هستیم باید در درجه نخست به بخش معدن بپردازیم.


نظر شما :