پیشرفت 80 درصدی پروژه احداث نخستین پارک موزه علوم زمین خاورمیانه در مشهد مقدس

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ | ۱۹:۴۴ کد : ۲۱۱۷۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۲۸
تاسیس نخستین پارک موزه علوم زمین کشور در خراسان رضوی طی سفرهای استانی ...

تاسیس نخستین پارک موزه علوم زمین کشور در خراسان رضوی طی سفرهای استانی هیات وزیران به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور دکتر جعفر طاهری مشاور رئیس این سازمان در امور استان ها طی گفتگویی با شبکه سراسری استان خراسان رضوی به مناسبت پاسداشت یکصدمین سفر رئیس جمهوری و هیات وزیران به خراسان رضوی درباره اعم فعالیت های سازمان متبوع خود در جشنواره خدمت , به طرح پارک موزه علوم زمین مشهد اشاره کرد و گفت: این طرح جزو مصوبات دور دوم سفر استانی هیات دولت به خراسان رضوی بوده که در بخش ساختمانی 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و عملیات محوطه سازی آن نیز آغاز شده که مشتمل بر سه پارک تخصصی است.

مجری فنی این پروژه یادآور شد: پارک موزه علوم زمین با هدف حفظ مستندات علمی و پژوهشی در استان خراسان رضوی به همت استانداری استان و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به زودی تکمیل و به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان این که در این راستا سال گذشته موافقت نامه ای با استانداری تصویب شد، خاطرنشان کرد: 71 درصد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح مذکور اختصاص یافته که با تلاش و پی گیری مدیریت زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق کشور پیشرفت فیزیکی قابل توجهی حاصل شده که امید است به عنوان یکی از ایده های جدید در استان خراسان رضوی در سال جاری قابل افتتاح باشد.

طاهری در ادامه یادآور شد: پروژه های گسترده ای طی سفرهای استانی هیات وزیران به خراسان رضوی از سری مصوبات دولت در به تصویب رسید که پروژه اکتشاف مواد معدنی در استان های خراسان مهم ترین آنها بوده است.

وی افزود: این طرح ها با 18 پروژه و 56 زیر پروژه در حال انجام است که بر همین اساس دستاوردهای خوبی در خراسان رضوی به چشم می خورد.


نظر شما :