سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین کشور برگزار می‌شود

۲۹ بهمن ۱۳۹۰ | ۲۱:۵۳ کد : ۲۱۰۱۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۴۹
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین به منظور تبادل اطلاعات و معرفی آخرین دستاوردهای...
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، امسال سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین را به منظور تبادل اطلاعات و معرفی آخرین دستاوردهای به دست آمده در بخش علوم‌زمین و معرفی توانمندی‌های بالفعل و بالقوه متخصصان و اساتید این رشته برگزار می‌کند.
کارنامه درخشان این مجموعه در فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی بر کسی پوشیده نیست و همین امر مسوولان و کارشناسان این مجموعه را بر آن داشت تا با برگزاری این نشست به تبادل اطلاعات و دستاوردهای خود با دیگر مجموعه‌های فعال در بخش علوم‌زمین بپردازند. امید است برپایی چنین نشست‌هایی راهگشای حل معضلات بخش علوم‌زمین و معدن ایران سرفرازمان باشد.

بر همین اساس، دبیر سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین کشور از برگزاری این نشست از 1  الی 3 اسفند ماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از دانشمندان، فرهیختگان و دانشجویان علوم‌زمین خبر داد و گفت: سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین همزمان با پنجاهمین سالگرد آغاز به کار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور خواهد بود.
دکتر جلیل قلمقاش هدف از برگزاری این همایش را تبادل اطلاعات و معرفی آخرین دستاوردهای به دست آمده در بخش علوم‌زمین و معرفی توانمندی‌های بالفعل و بالقوه متخصصان و اساتید این رشته به صورت آموزش و برگزاری کارگاه های تخصصی عنوان کرد.
به گفته وی نیازهای جامعه و چشم‌انداز علوم زمین در ایران و جهان، دستاوردها و چالش‌های آموزش زمین‌شناسی (ویژه دبیران و استادان)، مدیریت اجرایی (MBA) طرح‌های زمین‌شناسی و اکتشافی، نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی، چینه‌شناسی و دیرینه‌شناسی، سنگ‌شناسی و کانی‌شناسی، زمین‌شناسی ساختاری، زمین‌ساخت و لرزه زمین‌ساخت، رسوب‌شناسی، زمین‌شناسی نفت و زمین‌شناسی دریایی، زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات زمین‌شناختی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی، زمین‌شناسی پزشکی و آب زمین‌شناسی، اکتشاف (زمین‌شناسی اقتصادی، ژیوشیمی، ژیوفیزیک زمینی و هوایی و مطالعات فنی اقتصادی)، زمین‌شناسی نفت، فرآوری مواد معدنی (کانه‌آرایی و کاربرد مواد معدنی)، علوم آزمایشگاهی در زمین‌شناسی (روش‌های نوین تجزیه دستگاهی)، ژئومتیکس، فناوری‌های نوین(پایگاه داده‌های علوم‌زمین، IT، نانوبیو زمین، زمین‌ریاضی، گرمایش زمین و انرژی زمین گرمایی) و زمین‌بوستان‌ها و زمین گردشگری از مهم‌ترین محورهای برگزاری این همایش هستند.
قلمقاش همچنین درباره بازدید‌های صحرایی که همزمان با برپایی گردهمایی مذکور برگزار خواهد شد، گفت: بازدید از غار رودافشان جاده تهران – فیروزکوه، معدن نمک کوهدشت گرمسار و تاقدیس کوه سورمه و گنبد نمکی جهانی در شیراز از برنامه‌های ‌علمی سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین است.
]دبیر سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین کشور با بیان این که اجرا و معرفی فعالیت‌ها در سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین به صورت کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی، نمایشگاه‌های تخصصی و ارائه مقالات پوستری خواهد بود، خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی همایش به منظور معرفی خدمات شرکت‌های تخصصی و موسسات فعال درعلوم زمین، همزمان با برگزاری همایش اقدام برگزاری نمایشگاه تخصصی علوم زمین به مدت 3 روز کرده است.
علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های تلفن :64592492- 66070509 تماس یا به آدرس اینترنتی http://30sg.gsi.ir  پست الکترونیکی:30sg@gsi.ir مراجعه کنند.
یادآور می‌شود، 1200 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که حدود 650 مقاله به صورت پوستر و سخنرانی ارائه خواهد شد.
گفتنی‌ست؛ کتاب‌های طبقه‌بندی سنگهای آذرین (ترجمه و تالیف سرکار خانم مهوش داوری) – دانستنی‌های زمین برای کودکان و نوجوانان (ترجمه حمیده محمدی و بازنگری علمی توسط کارشناسان روابط‌عمومی سازمان برای مناسب‌سازی نوشته‌ها بر اساس گروه سنی پایان دبستان و دوره راهنمایی) و اطلس زمین‌شناسی پزشکی در مقیاس یک دویست‌و پنجاه هزارم در آئین بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌شناسی‌  و اکتشافات‌معدنی کشور رونمایی خواهد شد.

نظر شما :