دو معدن جدید در آستانه پیوستن به صنعت مس

۲۹ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۸:۴۸ کد : ۲۰۷۳۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۵۶
دو معدن جدید در صنعت مس بعد از ماه مبارک رمضان با حضور مقامات عالی کشور...

دو معدن جدید در صنعت مس بعد از ماه مبارک رمضان با حضور مقامات عالی کشور به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران(شاتا)؛ مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر معادن «نوچون» در استان کرمان و «دره زرشک» در استان یزد در نوبت راه اندازی قرار دارند.

وی افزود: معدن «نوچون» دارای 80 میلیون تن ماده معدنی مس است که در منطقه پاریز و در نزدیکی سرچشمه استان کرمان واقع شده است.

سعدمحمدی با بیان این که این معدن درعین حال بزرگترین ذخیره مولیبدن ایران را در خود جای داده، یادآور شد: از سوی دیگر معدن دره زرشک نیز از خلوص بالایی نسبت به معادن دیگر برخوردار است و در شرایطی که عیار حد اقتصادی کانسارهای مس پورفیری در دنیا حدود یک دهم درصد است، متوسط عیار مس در «دره زرشک» در حدود 7 دهم رصد است.

وی افزود: حجم باطله‌برداری این معدن بسیار پایین و از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار است، که این ویژگی باعث ایجاد اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه می‌شود.

بر اساس این گزارش ‌راه‌اندازی این معادن از برنامه‌های سال 90 شرکت ملی صنایع مس ایران است به طوری که تا انتهای امسال تعداد معادن جدید افتتاح شده به 5 مورد خواهد رسید.


نظر شما :