کارگاه آموزشی نانوبیو زمین در مرکز پژوهش‌های کرج برگزار شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۱ کد : ۲۰۶۱۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۰۵
به منظور آشنایی علاقه‌مندان با مفاهیم پایه نانوفناوری و بکارگیری آنها در علوم مختلف زمین ...

به منظور آشنایی علاقه‌مندان با مفاهیم پایه نانوفناوری و بکارگیری آنها در علوم مختلف زمین کارگاه آموزشی نانوبیو زمین در مرکز پژوهش‌های کرج برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کارگاه آموزشی دو روزه با موضوع نانوذرات، نانوسنسورها و نانو پوسته- هسته‌ها در محل مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی کشور واقع در کرج برگزار شد.

بر اساس این گزارش،  کارگاه یاد شده با هدف آشنایی هرچه بیشتر همکاران مرکز و دانشجویان با مفاهیم پایه نانوفناوری و بکارگیری آنها برای جداسازی عناصر ارزشمند و فلزات معدنی و نیز حذف آلاینده‌های زیست‌محیطی برگزار شده است.

در این نشست که به همت همکاران بخش نانو بیوزمین و اداره روابط بین‌الملل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار شد، مهندس داود قنبری از پژوهشکده نانوفناوری دانشگاه کاشان، دکتر عبدالحمید علیزاده از پژوهشکده نانو فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه و پروفسور اسریدر از مرکز تحقیقات شیمی آلی کشور هندوستان به عنوان استادان مدعو به سخنرانی پرداختند.

گفتنی است نانوبیو زمین، بکارگیری فناوری‌های نوین نانو و بیو در گرایش‌های مختلف علوم‌زمین به‌ویژه در حیطه اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی و نیز زمین‌شناسی زیست محیطی است.نظر شما :