محرابیان از وزارت صنایع و معادن رفت

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۴:۱۹ کد : ۲۰۶۰۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۰۱
علی‌اکبر محرابیان پس از نزدیک به هزار و 300 روز فعالیت در وزارت صنایع و معادن با این وزارتخانه....

رئیس‌جمهوری طی نامه‌ای رسمی به وزیران صنایع و معادن، نفت و رفاه و تامین اجتماعی رسما پایان دوران وزارت آنان را اعلام کرد.

پیشتر دولت، ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را با یکدیگر تصویب کرده بود و بعد از آن معلوم شد که وزارت صنایع و معادن در وزارت بازرگانی ادغام خواهد شد. به این ترتیب احتمال می‌رود که دیگر وزارتخانه‌ای با عنوان وزارت صنایع و معادن وجود نداشته باشد.

اما نام علی‌اکبر محرابیان، نخستین بار در اواسط سال 1386 و بعد از کنار رفتن علیرضا طهماسبی از وزارت صنایع و معادن مطرح شد. در آن زمان ابتدا محرابیان که رئیس ستاد تبصره‌ی 13 وقت بود، به سرپرستی وزارت صنایع و معادن منصوب شد و چندی بعد نیز با رای اعتماد مجلس، وزیر صنایع و معادن شد.

محرابیان در طول دوران فعالیت خود به عنوان وزیر صنایع و معادن لقب جوان‌ترین عضو کابینه‌ی محمود احمدی‌نژاد را در اختیار داشت و توانست تغییرات زیادی در این وزارتخانه ایجاد کند و در عین حال حاشیه‌ها و جنجال‌های زیادی را نیز طی حدودا چهار سال اخیر پشت سر گذاشت.

وی اگرچه در سال 1386 توانست با 174 رای موافق از 246 رای ماخوذه از نمایندگان مجلس رای اعتماد گرفته و برای نخستین بار وزیر صنایع و معادن شود، اما برای دومین بار در سال 1388 با رای ناپلئونی وزیر صنایع و معادن شد. محرابیان همچنین در طول دوران وزارت خود با ماجرای معروف به "اتاق امن" نیز مواجه شد.

پیش از رسیدن به وزارت صنایع و معادن، مهمترین سمتهای اجرایی محرابیان، مشاور رئیس‌جمهوری و رئیس ستاد طرح‌های ویژه در دولت نهم، رئیس و نماینده‌ی ویژه احمدی‌نژاد در ستاد تبصره‌ی 13 و نماینده‌ی ویژه رئیس‌جمهوری در تبصره 6 (کارگروه مسکن) بود.

هنوز هیچ خبر و گزارش تایید شده‌ای درباره‌ی‌ آینده‌ی کاری محرابیان منتشر نشده و باید دید آیا او در دولت کنونی سمت دیگری را عهده‌دار خواهد بود یا خیر.


نظر شما :