سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی یکی از ارگان‌های بنیادی در علوم‌زمین است

۰۲ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۵:۳۷ کد : ۲۰۴۲۹ گزارش تصويري
تعداد بازدید:۶۶۱
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یکی از ارگان‌های اساسی و بنیادی در بخش علمی و تحقیقاتی علوم‌زمین ...

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یکی از ارگان‌های اساسی و بنیادی در بخش علمی و تحقیقاتی علوم‌زمین کشور محسوب می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی ‌و‌ اکتشافات‌معدنی کشور، ایرج ندیمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت صنایع ‌و ‌معادن با بیان این‌که سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی یکی از ارگان‌های اساسی و بنیادی در بخش علمی و تحقیقاتی علوم‌زمین کشور محسوب می‌شود، گفت: این مجموعه به‌دلیل خدمات متنوع علمی و تحقیقاتی در بخش علوم‌زمین در رشته‌های دیگر از‌جمله پزشکی،‌دریایی، هوافضا و ... نیز کاربرد فراوان دارد.

وی با بیان این‌که با شناسایی بهتر محیط، فضا و مکان خود قادر به بستر‌سازی برای سرمایه‌گذاری متنوع در کشور هستیم، یادآور شد: سازمان زمین‌شناسی و‌اکتشافات‌معدنی‌کشور باید بیشتر از این به عموم جامعه و مسوولان شناسانده شود تا بتواند به جایگاه واقعی خود در بخش‌های مختلف اقتصادی، علمی، صنعتی و معدنی کشور دست یابد.

ندیمی با بیان این‌که علوم‌زمین با زندگی، تمدن، زیست، پیشرفت و توسعه مردم ارتباط بسیار تنگاتنگ دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این علم باید توجه بیشتری به آن داشت که برهمین اساس در سفرهای استانی رئیس‌جمهور و هیات دولت سعی برآن شده تا به مسائل زمین‌شناسی ‌و ‌اکتشافی مناطق مختلف کشور توجه شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت صنایع‌ و معادن ژئوتوریسم را به عنوان یکی از بخش‌های جدید و دارای پتانسیل سازمان زمین‌شناسی ‌و‌ اکتشافات‌معدنی یاد کرد و گفت: این رشته جای کار زیادی دارد که امیدواریم با همت کارشناسان این مجموعه بیشتر به آن پرداخته شود تا سهم بالایی از رشد و توسعه و صنعت توریسم داشته باشد.

وی ضمن تحسین فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و‌اکتشافات‌معدنی‌کشور در بخش برون‌مرزی، تصریح کرد: فعالیت‌های بین‌المللی در بخش علوم‌زمین علاوه برصدور خدمات فنی و مهندسی باعث تقویت سطح منابع ارزی کشور خواهد شد.

ندیمی در پایان با اشاره به برخی موازی‌کاری‌های موجود در بخش اکتشاف کشور، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات مربوط به موضوع اکتشاف و تولیت سازمان زمین‌شناسی ‌و اکتشافات‌معدنی کشور به‌عنوان محور اصلی اکتشافات در کشور در برنامه پنجم توسعه و همچنین لایحه معدن حل ‌و‌ فصل خواهد شد.


نظر شما :