رئیس جمهوری در جمع مردم بیرجند نوید داد:3 میلیارد تومان جهت فعالیت بخش خصوصی و توسعه معادن خراسان جنوبی اختصاص یافت

۰۹ آبان ۱۳۸۴ | ۰۸:۳۹ کد : ۲۰۲۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۸۷
به لحاظ مزیت های نسبی استان خراسان جنوبی در ذخایر معدنی و وجود معادن بزرگ در این استان ، دولت تصمیم گرفت ...

به لحاظ مزیت های نسبی استان خراسان جنوبی در ذخایر معدنی و وجود معادن بزرگ در این استان ، دولت تصمیم گرفت تا سقف سه میلیارد تومان جهت انجام طرحهای اکتشافی معدنی و معرفی معادن استان و همچنین فراهم شدن زمینه حضور بخش خصوصی در توسعه معدنی ، اختصاص دهد.
به گزارش تیم اعزامی گروه خبر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور سید محمد خاتمی رئیس جمهور کشورمان که در جمع پر شور مردم بیرجند در محل استادیوم ورزشی آزادی این شهرستان سخن می گفت با بیان اینکه استان خراسان جزء یکی از غنی ترین ذخایر معدنی کشور است ، گفت : چنانچه پس از تخصیص 3 میلیارد تومان به بخش خصوصی بازهم در توسعه معدنی استان شاهد رکود و رخوت باشیم ، دولت با اختصاص یکصد میلیارد تومان ، خود وارد عرصه خواهد شد و عزم خود را بر توسعه و تجهیز معادن استان خراسان جنوبی جزم خواهد نمود .
وی ادامه داد :انواع معادن از جمله طلا ، سرب و سنگهای تزئینی گرفته تا سنگ گچ در این استان وجود دارد که در صورت اهتمام ورزیدن به امر توسعه معدنی این است ، می توان انتظار داشت این منطقه به قطب بزرگ معدن کشور تبدیل شود که در نهایت نه تنها منشا و تحول در خود استان بلکه در سراسر کشور خواهد شد .
خاتمی با بیان اینکه خوشبختانه با توجه به تحولاتی که طی سالهای گذشته رخ داده با استانی شدن خراسان جنوبی این منطقه روند صعودی را طی خواهد کرد ، گفت وجود ناحیه صنعتی سربیشه ، تصمیم جهت احداث طرح شهرک  تخصصی سنگ در هیئت دولت ، اجرای پروژه ملی جهت به دست آوردن محصولات کربنی در دشت حسین اباد با سرمایه گذاری خارجی ، ایجاد کارخانه تولید اکسید منیزیم و در نهایت کارخانه سیمان که دارای محصولی با کیفیتی غنی هستند، مزید آینده بهتری را برای استان خراسان جنوبی به ارمغان خواهد آورد.
ریاست جمهوری کشورمان ضمن اشاره به اینکه پروژه های یاد شده جهت توسعه استان خراسان جنوبی کافی نیست، خاطرنشان کرد:طی روزهای گذشته جلساتی را در حضور نمایندگان و استانداران سه استان داشتیم که نتیجه پیگیری اینجانب در این جلسات سبب شد که اکنون چند مژده بزرگ را به شما بدهیم.  در صورت عملی شدن این موارد به زودی شاهد تحولی بزرگ در خراسان جنوبی خواهیم بود.
سید محمد خاتمی رئیس جمهور کشورمان در خاتمه گفت: مطمئن هستم در صورت عملی شدن این موارد به زودی شاهد تحولی بزرگ در این استان خواهیم بود که در این صورت خراسان جنوبی آماده خواهد شد تا به صورت یک منطقه ویژه معدنی در آید. گفتنی ست قبل از سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در جمع مردم بیرجند مهندس رضایی بابادی استاندار بیرجند و موسی قربانی نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل و مشکلات این شهرستان مطالبی را عنوان کردند.
 

کلید واژه ها: بوشهر خراسان جنوبى


نظر شما :