مقاومت مدیرعامل فولاد مبارکه در برابر تصمیم وزیر صنایع و معادن!

۰۴ مهر ۱۳۸۹ | ۰۳:۵۷ کد : ۲۰۱۹۳ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۱۵
تصمیم وزیر محترم صنایع و معادن برای فرستان معاون معدنی خود به شرکت فولاد مبارکه و....

تصمیم وزیر محترم صنایع و معادن برای فرستان معاون معدنی خود به شرکت فولاد مبارکه و مقاومت مدیرعامل این شرکت در برابر این تصمیم مهمترین خبر معدنی هفته گذشته را رقم زد. وزیر صنایع و معادن تصمیم گرفته با توجه به طرح‌های در دست اجرا در فولاد مبارکه، معاون معدنی خودش را به شرکت فولاد مبارکه بفرستد، اما پس از رسانه‌ای ‌شدن این تصمیم، مدیرعامل فولاد مبارکه اعلام کرد در فولاد مبارکه باقی خواهد ماند. این اظهارات در حالی است که طبق اخبار به دست آمده، انتصاب محمدمسعود سمیعی‌نژاد به این سمت قطعی شده و مراسم تودیع و معارفه نیز در هفته پیش‌ رو برگزار خواهد شد. محمدمسعود سمیعی‌نژاد سه سال پیش به عنوان معاون معدنی وزارت صنایع و معدنی منصوب شده بود. در مدت حضور وی در این حوزه اقداماتی همچون خروج سیمان از سبد حمایتی و کاهش قیمت آن و همچنین حذف بازار سیاه آن و رشد ظرفیت تولید در برخی رشته‌های اصلی بخش معدن و صنایع معدنی مانند فولاد، سیمان و مس صورت گرفت.

* * افزایش تولید فولاد خام ایران

در خبر دیگری در این هفته انجمن جهانی فولاد از افزایش ‌8.9 درصدی تولید ایران در ماه آگوست خبر داد. بر اساس اعلام انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام ایران در آگوست ‌2010 با افزایش ‌8.9 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ‌2009 به ‌951 هزار تن رسید. همچنین تولید در آگوست ‌2010 افزایش ‌28.9 درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال ‌2008 نشان داد. ایران در سال ‌2009 میلادی با سه پله صعود نسبت به سال ‌2008 شانزدهمین فولادساز بزرگ جهان لقب گرفته بود.

* * آغاز عملیات اجرایی فاز دوم کارخانه گروه ملی فولاد ایران

همچنین در هفته گذشته مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران از آغاز عملیات اجرایی ساخت فاز دوم کارخانه فولادسازی این شرکت خبر داد. عبدالرضا رسولی گفت: امیدواریم که عملیات اجرایی ساخت فاز دوم کارخانه فولادسازی در مدت 14 تا 18 ماه انجام و این فاز نیز وارد مدار تولید شود. به گفته وی، با وارد مدارشدن فاز دوم کارخانه فولادسازی، حجم تولید شمش در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد به800 هزار تن در سال می‌رسد.

* * افتتاح کارخانه فولاد مازندران

در این هفته همچنین شرکت فولاد سازان دماوند در استان مازندران با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. این واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر قرار داشته و قادر است میله گرد از سایز 8 تا 32 میلیمتر را با ظرفیت سالانه 800 هزار تن تولید کند. این واحد صنعتی با سرمایه گذاری 600 میلیارد ریال و اشتغالزای برای 300 نفر در 3 شیفت کاری و در فضایی به مساحت 6.5 هکتار احداث شده است.ایسنا

نظر شما :