شعبه منطقه‌ای انجمن بین‌المللی زمین‌شناسی پزشکی به ایران واگذار شد

۲۸ فروردین ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۹ کد : ۱۹۹۱۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۳۰
با واگذاری شعبه منطقه‌ای انجمن بین‌المللی زمین‌شناسی پزشکی به ایران....

با واگذاری شعبه منطقه‌ای انجمن بین‌المللی زمین‌شناسی پزشکی به ایران، مطالعات زمین‌شناسی پزشکی کل منطقه آسیای میانه و خاورمیانه تحت پوشش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس میرمحمد میگونی مدیر امور بین‌الملل این سازمان با اشاره به برگزاری همایش زمین‌شناسی پزشکی در آسیای میانه در خرداد ماه سال‌جاری گفت: این همایش در راستای بخشی از وظایف تحقیقاتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود و همه فعالیت‌های مطالعاتی که در زمینه زمین‌شناسی پزشکی در منطقه انجام شده در این همایش ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: در چند سال اخیر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به جایگاه ممتاز علمی در زمینه‌های مختلف زمین‌شناسی و اکتشاف در سطح خاورمیانه دست یافته که در دست داشتن 20 پروژه با موضوعات نقشه‌های زمین‌شناسی در خاورمیانه نشان‌دهنده این مطلب است.

مدیر امور بین‌الملل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ادامه داد: پس از اجلاس 2008 زمین‌‌شناسان جهان در نروژ، با توجه به توانمندی‌های ایران در زمینه زمین‌شناسی و علوم ‌زمین، معاونت خاورمیانه‌ای کمیسیون بین‌المللی نقشه‌های زمین‌شناسی دنیا (CGMW) به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور واگذار شد.

وی افزود: این پروژه به تصویب 25 درصد کل پروژه‌های کمیسیون بین‌المللی نقشه‌های زمین‌شناسی دنیا از سال 2008 تا 2012 متعلق به جمهوری اسلامی ایران منجر شد و با اجرای آن کشورمان برای نخستین بار میزبان زمین‌‌شناسان خاورمیانه در یک اجلاس بین‌المللی شد.

میگونی در ادامه خاطرنشان کرد: همکاری علمی با 20 مرکز علمی جهان برای تکمیل مطالعات پوسته کره‌زمین به خصوص حوزه خاورمیانه و آسیای مرکزی با اعزام دانشمندان ایرانی به کشورهای خارجی نیز در حال پیگیری است.

وی درباره صدور خدمات فنی و مهندسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به سایر کشورها، گفت: این سازمان با بیش از 30 کشور دنیا در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین در موضوعات مختلفی همچون انجام پروژه‌های زمین‌شناسی و اکتشاف موادمعدنی، ایجاد پایگاه داده‌های علوم ‌زمین، راه‌اندازی سیستم مکانیزه ثبت محدوده‌های معدنی، ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی علوم‌ زمین، انجام پروژه‌های زمین ‌شناسی پزشکی و دریایی با رویکرد انتقال دانش فنی و صدور خدمات فنی و مهندسی تفاهم‌نامه و قرارداد امضا کرده است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :