نقش تحقیقات زمین‌شناسی پزشکی و دریایی در توسعه مناطق ساحلی کشور انکارناپذیر است

۳۰ آذر ۱۳۸۸ | ۰۹:۲۲ کد : ۱۹۷۳۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۶۵
رئیس سازمان صنایع و معادن مازندران به نقش انکارناپذیر تحقیقات زمین‌شناسی پزشکی و دریایی...

رئیس سازمان صنایع و معادن مازندران به نقش انکارناپذیر تحقیقات زمین‌شناسی پزشکی و دریایی در توسعه مناطق ساحلی کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر مرتضی هاشم‌پور رئیس سازمان صنایع و معادن مازندران ضمن بازدید از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی این مجموعه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: در بخش‌های زمین‌شناسی پزشکی و دریایی و همچنین آزمایشگاه و اکتشاف مواد معدنی فعالیت‌های مناسبی از سوی کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور انجام شده که به دلیل پتانسیل معدنی بالا و موقعیت ساحلی این استان، نقش قابل توجهی در توسعه همه جانبه این استان دارد.

وی با بیان این‌که سلامت جامعه به مطالعات زمین‌شناسی پزشکی وابستگی گسترده‌ای دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده، بسیاری از مناطق مازندران با خطرات متعددی از جمله انواع سرطان‌ها مواجه است و مطالعات انجام شده از سوی کارشناسان بخش زمین‌شناسی پزشکی کمک قابل توجهی به مسؤولان بهداشتی مازندران برای کنترل و پیشگیری از گسترش این بیماری‌ها خواهد کرد و نقش این تحقیقات در توسعه همه جانبه مناطق ساحلی کشور انکارناپذیر است.

هاشم‌پور از مازندران به‌عنوان یکی از قطب‌های بزرگ صنعتی و کشاورزی کشور یاد کرد و افزود: طی سال‌های گذشته مشکلات متعددی پیش‌روی بخش‌های صنعتی و کشاورزی مازندران قرار داشت که با مساعدت دولت این مشکلات برطرف شده و در حال حاضر مسؤولان مصمم به توسعه استان بر پایه ظرفیت‌های معدنی هستند.

رئیس سازمان صنایع و معادن مازندران با اشاره به تعاملات سازنده با سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به‌منظور توسعه فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشاف معادن در مازندران گفت: با ارائه نقشه‌های زمین‌شناسی تهیه شده از مناطق مختلف مازندران، پروژه‌های مختلف راه‌سازی، جنگل و مرتع، شهرسازی‌و... بهتر از گذشته انجام می‌شود و با توجه به پتانسیل معدنی این استان مطالعات اکتشافی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور کاربرد اساسی در این بخش استان دارد.

وی  ضمن ابراز خرسندی از آغاز به‌کار طرح مکانیزه ثبت محدوده‌های معدنی در کشور، خواستار اجرای این طرح در مازندران شد و گفت: ثبت محدوده‌های معدنی از بسیاری تخلف‌ها جلوگیری خواهد کرد که امیدوارم به زودی در مازندران نیز اجرا شود.

هاشم‌پور از حمایت مجلس شورای اسلامی از طرح توسعه همه جانبه مازندران خبر داد و گفت: طی دیدار مسؤولان صنعتی و معدنی استان با رئیس مجلس شورای اسلامی قرار بر این شد پس از ارائه راهکارها و برنامه‌های مناسب به منظور توسعه صنعت و معدن استان، بودجه مناسبی برای این هدف اختصاص یابد.

کلید واژه ها: مازندران


نظر شما :