موافقت رئیس‌جمهور با ادغام دو وزارتخانه صنایع ومعادن و بازرگانی

۱۴ تیر ۱۳۸۸ | ۰۶:۱۵ کد : ۱۹۳۴۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۲۰
رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن موافقت خود را با پیشنهاد ادغام دو وزراتخانه بازرگانی و صنایع و معادن...

 رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن موافقت خود را با پیشنهاد ادغام دو وزراتخانه بازرگانی و صنایع و معادن اعلام کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم بزرگداشت روز صنعت ومعدن گفت: با ادغام دو وزارتخانه صنایع و معادن و بازرگانی می‌توانیم مدیریت هدفمند و واحدی در راستای تولید و رشد کشور داشته باشیم.

وی همچنین با تاکید بر اصلاح قانون کار گفت: با محوریت وزارتخانه‌های صنایع و معادن، کار و معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری و با حفظ امنیت شغلی و کرامت کارگران، باید در قانون کار بازنگری شود به نحوی که در خدمت کارگران، کارفرمایان و تولید کشور قرار بگیرد.

رییس‌جمهور با بیان این‌که دولت همواره خود را از رقابت با مردم کنار می‌کشد، تاکید کرد: ‌دولت رقیب صنعت‌گران نیست.

وی هم‌چنین با اشاره به فعالیت‌های صورت ‌گرفته در طول سی‌سال گذشته در عرصه تولید کشور، گفت: باور عمومی این است که ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایمان بسیار بالاتر از آن چیزیست که تا امروز محقق شده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه بسیاری از پیروزی‌های بدست آمده در عرصه‌های بین‌المللی به‌تلاش صنعتگران ومعدنکاران برمی‌گردد، اظهار کرد: دولت‌های غربی با تحریم‌ها می‌خواستند بحران درست کنند و تولید کشور را از کار بیندازند؛ ولی باید با افتخار اعلام ‌کنیم که علی‌رغم این همه تهدید و فشار، امروز صنعت و معدن ایران به مراتب پیشرفته‌تر از سه سال و یا پنج سال قبل است.

رئیس جمهور رشد عرصه‌ صنعت و معدن را با وجود فشارها و تهدیدها مثبت ارزیابی کرد و گفت: کشور در شرایط بحران اقتصادی همچنان روی پای خود ایستاده‌ است و این‌ها همه نشان‌گر توانمندی‌های شماست و این توانمندی‌هاست که امید ما را به دستیابی به افق‌های روشن بیشتر می‌کند.

احمدی‌نژاد با اعلام این که یکی از دلایل سفرهای استانی هیات دولت دور زدن بروکراسی‌های موجود بود، گفت: یکی از موانع اصلی در رشد صنعت و معدن بروکراسی است و به‌ نظر من بروکراسی باید در خدمت تولید کشور باشد نه این که ترمز آن‌ها باشد .

وی در پایان از برگزاری نشست مشترک هیات دولت و اهالی صنعت و معدن در آینده‌ نزدیک خبر داد.


نظر شما :