در سال جاری بیش از 40 پروژه اکتشافی جدید تعریف می‌شود.

۰۶ تیر ۱۳۸۸ | ۰۹:۲۰ کد : ۱۹۳۲۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۱۴
بیش‌ از 40 پروژه جدید اکتشافی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور...

بیش‌ از 40 پروژه جدید اکتشافی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور طی سال جاری تعریف می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس ناصرعابدیان ـ معاون اکتشاف این سازمان ـ با بیان این مطلب گفت: در چارچوب پروژه‌های اکتشافی سال 1388 بیش از 40 پروژه جدید در حال تعریف است که در صورت تامین اعتبار لازم اجرایی خواهند شد.

 عابدیان گفت: اکتشاف پتاس در گنبدهای نمکی استان هرمزگان، اکتشاف سرب و روی در منطقه کرمان - یزد و ادامه پروژه‌های اکتشاف طلا که در سال 1386 و 1387 تعریف شده از جمله پروژه‌های جدید در دست تعریف برای سال 1388 است.

وی در خصوص اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه‌های جدید خاطرنشان کرد: برای انجام پروژه‌های جدید در دست تعریف برای سال 1388 حداقل به حدود 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم تامین شود.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تصریح کرد: هر مقدار که اعتبار اختصاصی به سازمان افزایش یابد، قادر به اجرای پروژه‌های اکتشافی بیشتر و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام که اتمام آن‌ها نیازمند اعتبار خاص است، خواهیم بود که در این چارچوب با تعیین مقدار ذخیره و عیار و دریافت گواهی کشف، آماده واگذاری محدوده‌های اکتشافی به بخش‌های بهره‌بردار معدنی به طور عام و بخش خصوصی به طور خاص خواهیم بود.

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :