10 پروژه بزرگ معدنی در سال جاری گواهی کشف دریافت می‌کنند

۰۶ تیر ۱۳۸۸ | ۰۹:۱۳ کد : ۱۹۳۱۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۴۸
در سال جاری 10 پروژه بزرگ معدنی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات...
در سال جاری 10 پروژه بزرگ معدنی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گواهی کشف دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس بهروز برنا_ مدیر امور اکتشاف این سازمان_ از دریافت گواهی کشف 10 پروژه بزرگ معدنی در سال جاری خبر داد و گفت: یکی از این پروژه‌ها، اکتشاف خاک‌های نادر استان یزد است که ذخیره قطعی آن‌ در مجموع حدود 33 میلیون تن برآورد شده و به‌تازگی به مرحله دریافت گواهی کشف رسیده است.

 وی اکتشاف ماده‌معدنی مولیبدن در به‌آباد یزد با ذخیره قطعی 34 هزار تن و فسفات در گزستان بافق با ذخیره قطعی هشت میلیون تن را از دیگر پروژه‌های یاد شده عنوان کرد و افزود: چند محدوده طلا نیز در کردستان با ذخیره بالغ بر 2تن شناسایی شده و در محدوده قلقله نیز حدود پنج تن ذخیره قطعی برآورد شده است.

به گفته مدیر امور اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، یک محدوده فسفات به ذخیره شش میلیون تن در بافق یزد و یک محدوده پتاس به ذخیره 500 هزار تن نیز در هرمزگان در سال جاری به مرحله اعطای گواهی کشف خواهند رسید.

برنا در پایان تصریح کرد: این محدوده‌ها پس از کسب گواهی کشف به سازمان‌های صنایع و معادن استان‌ها واگذار شده و پس از آن با توجه به کوچک یا بزرگ بودن معدن، به بخش خصوصی واگذار خواهند شد.


نظر شما :