نخستین نشست تخصصی آمونوئیدا برگزار شد

۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ | ۰۸:۳۷ کد : ۱۹۰۷۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۲۲
نخستین نشست تخصصی آمونوئیدا 1388 با حضور اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان و....

نخستین نشست تخصصی آمونوئیدا 1388 با حضور اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان و پژوهشگران علوم‌زمین در محل مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق برگزار شد.

بر اساس این گزارش اهمیت آمونوئیدا در تفسیر ارتباطات دیرینه زیست جغرافیایی و تعیین موقعیت دیرینه جغرافیایی ایران دردوران مزوزوئیک توسط دکتر سید کاظم سیدامامی، چینه‌شناسی ودیرینه شناسی رسوبات ژوراسیک میانی وبالایی در نواحی البرز و غرب کپه داغ بر اساس فونای آمونیتی توسط دکترمحمودرضا مجیدی فرد، بایوزوناسیون آمونیت‌های کرتاسه (پایینی) توسط دکتر سید ناصررئیس السادات،آمونیت‌های سنومانین در شرق کپه‌داغ و ارتباط پالئوبیوژئوگرافی آن با شمال‌غرب تتیس توسط دکترعبدالمجید موسوی‌نیا، گفتاری در مورد چگونگی تهیه اطلس آمونیت‌های ژوراسیک و کرتاسه توسط مهندس مریم حسینیون مقالاتی بودند که در نخستین نشست تخصصی آمونوئیدا از سوی اساتید ارایه شد.

در این نشست که دکتر محمود احمدزاده هروی نیز حضور داشت طی سخنانی تشکیل این نشست‌های تخصصی را در پیشرفت علوم زمین مؤثر ارزیابی کرد  و پس از آن نیز هم‌اندیشی با حضور صاحبنظران و با موضوع راه‌اندازی دبیرخانه دائمی در خصوص مطالعات آمونوئیدا و سایر موضوعات مرتبط برگزار شد. گفتنی‌ست نخستین نشست تخصصی آمونوئیدا با استقبال چشمگیر و غیرمنتظر‌ه‌ای از سوی محققان و پژوهشگران مواجه شد.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :