همایش بررسی نقش فسیل‌های آمونوئیدا در مطالعات زمین‌شناسی برگزار شد

۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۹۰۶۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۰۴
همایش کشوری تخصصی بررسی نقش فسیل‌های آمونوئیدا در زمین‌شناسی....

همایش کشوری تخصصی بررسی نقش فسیل‌های آمونوئیدا در زمین‌شناسی در مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق کشور در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همایش کشوری تخصصی "بررسی نقش فسیل‌های آمونوئیدا در زمین‌شناسی" در مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال‌شرق کشور در مشهد برگزار شد.

مهندس جعفر طاهری دبیر این همایش در مراسم افتتاحیه گفت: مستند‌سازی علمی فسیل‌های آمونوئیدا و تشریح جایگاه این فسیل‌ها در مطالعات علوم‌زمین از اهداف این همایش است.

وی با بیان این که در این همایش یک روزه 5 مقاله تخصصی ارائه شده، یادآور شد: اهمیت آمونوئیدا در تفسیر ارتباطات دیرینه زیست جغرافیایی، چینه‌شناسی و دیرینه‌شناسی رسوبات ژوراسیک میانی و بالایی در نواحی کپه‌داغ خراسان، چگونگی تهیه اطلس آمونیت های ژوراسیک و کرتاسه از موضوع‌های این مقاله‌ها بود.

وی در ادامه افزود: در این همایش 50 استاد برجسته رشته زمین‌شناسی دانشگاه‌های کشور و جمعی از دانشجویان و کارشناسان زمین‌شناسی حضور داشتند.

یادآور می‌شود فسیل‌های "آمونوئیدا "که متعلق به 250 تا 70 میلیون سال پیش است، مربوط به نرم‌تنان دوران‌های اول و دوم زمین‌شناسی است که به وسیله آنها سن دقیق لایه‌های مختلف زمین که در علم زمین‌شناسی اهمیت خاص دارد، تعیین می‌شود.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :