دکتر فرید مر به عنوان زمین‌شناس نمونه انتخاب و معرفی شد

۰۳ اسفند ۱۳۸۷ | ۰۹:۳۸ کد : ۱۸۷۴۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۴۵۴
دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران، دکتر فرید مر را به عنوان زمین‌شناس...

دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران، دکتر فرید مر را به عنوان زمین‌شناس نمونه انتخاب و معرفی کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر فرید مر به عنوان زمین‌شناس نمونه سال از سوی دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران انتخاب و معرفی شد.

ایشان در سخنرانی خود همه زمین‌شناسان ایرانی را به‌عنوان زمین‌شناس نمونه یاد کرد و تک‌تک آنها را شایسته تقدیر دانست و خواستار افزایش امکانات پژوهشی، آزمایشگاهی و دانشگاهی برای ارتقای سطح کمی و کیفی این رشته در کشور شد.

گفتنی‌ست دکتر فرید مر استاد رشته زمین‌شناسی دانشگاه شیراز و رییس سابق انجمن زمین‌شناسی ایران، سال 1328 در آبادان به‌دنیا آمد و پس از پایان تحصیلات ابتدایی و دبیرستان، سال 1350 برای ادامه تحصیل در رشته زمین‌شناسی وارد دانشگاه شیراز شد. به دلیل کسب مقام اول در طول دوران تحصیل موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شد و پس از عزیمت به دانشگاه لندن و انتشار چندین مقاله علمی زمین‌شناسی به تحصیل در مقطع دکتری پرداخت و سال 59 موفق به اخذ مدرک دکترای در رشته زمین‌شناسی اقتصادی شد و پس از عزیمت مجدد به ایران در دانشگاه شیراز به عنوان استادیار، عضو هیأت علمی مشغول به تدریس شد. همزمان با برگزاری دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران، ایشان به عنوان زمین‌شناس نمونه انتخاب و معرفی شد.

کلید واژه ها: خوزستان


نظر شما :