دوازدهمین همایش انجمن زمین شناسی ایران آغاز به کار کرد

۰۱ اسفند ۱۳۸۷ | ۰۵:۵۲ کد : ۱۸۷۳۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۱۵
به همت انجمن زمین شناسی ایران و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، دوازدهمین همایش انجمن زمین شناسی...

به همت انجمن زمین شناسی ایران و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، دوازدهمین همایش انجمن زمین شناسی همزمان با بزرگداشت یکصد سالگی نفت آغاز به کار کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی واکتشافات‌معدنی کشور، دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران که هر ساله زمین‌شناسان سراسر کشور را به‌منظور هم‌اندیشی و تبادل‌نظر درباره مباحث علوم‌زمین و ارتقای دانش زمین‌شناسی کشور گرد هم می‌آورد، همزمان با گرامیداشت یکصد سالگی صنعت نفت، صبح امروز به همت انجمن زمین‌شناسی و شرکت ملی نفت ایران در محل شهرک نفت برگزار شد.

بر اساس این گزارش این گرد‌همایی با حضور  دکتر حسن امیری بختیار مدیرکل زمین‌شناسی مناطق نفت‌خیز جنوب کشور، دکتر شکرا.. زاده مدیر امور فنی شرکت ملی نفت و دکتر منوچهر قرشی نایب رییس انجمن زمین‌شناسی ایران افتتاح شد.

دکتر منوچهر قرشی نایب رییس انجمن زمین‌شناسی ایران ضمن ابراز خرسندی از تقارن برگزاری دوازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران با مراسم گرامیداشت یکصد سالگی صنعت نفت، گفت: این همایش باشکوه به همت انجمن زمین‌شناسی و با حمایت بی‌دریغ شرکت ملی نفت ایران برگزار شده است.

وی با بیان این‌که صنعت نفت زیربنا و پایه‌گذار توسعه کشور است، یادآور شد: پیوند کارشناسان زمین‌شناسی و متخصصان نفتی کشور انکارناپذیر است که بر همین اساس باید ارتباط بیشتری بین این دو گروه ایجاد شود.

دکتر قرشی ضریب پایین درس زمین‌شناسی را در کنکور دانشگاه‌ها به‌عنوان یکی از معضلات بزرگ  این رشته یاد کرد و افزود: امید است با افزایش ظرفیت این رشته در کنکور مشکلات پیش‌رو حل و فصل شود و اهمیت علوم زمین برای مسوولان کشور بیش از گذشته مشخص گردد.

نایب رییس انجمن زمین‌شناسی ایران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دو کنگره جهانی زمین‌شناسی در کشورهای آسیایی، یادآور شد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران در زمینه ارتقای دانش علوم زمین در بین متخصصان و عموم جامعه فعالیت‌های ارزنده‌ای انجام داده که امید است با برگزاری همایش‌های زمین‌شناسی پی‌درپی طی سال‌های آتی شاهد توسعه این علم در کشور باشیم.

در ادامه این همایش دکتر حسن امیری بختیار دبیر دوازدهمین انجمن زمین شناسی ایران گفت: با پیشنهاد مسوولان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ایران، دوازدهمین انجمن زمین‌شناسی ایران و مراسم گرامیداشت یکصد سالگی صنعت نفت به‌طور همزمان برگزار شد که بر همین اساس توانستیم زمین‌شناسان و شاغلان عرصه صنایع ما در کشور را در یک مجموعه گردهم آوریم تا به‌صورت مشترک به تبادل اطلاعات و دستاوردهای خود در عرصه زمین‌شناسی کشور بپردازند.

وی با بیان این‌که در مجموع 911 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد، خاطرنشان کرد: 235 مقاله برای ارایه به‌صورت سخنرانی و 417 مقاله برای پوستر انتخاب شده که بیش از 16 کتاب علمی ارایه شده در زمینه مباحث مختلف زمین شناسی، نشانه رشد و بالندگی این رشته طی یک سال اخیر است.

دبیر دوازدهمین انجمن زمین شناسی ایران از برگزاری میزگردی جهت بررسی چالش‌ها و مشکلات پیش‌روی در رشته زمین‌شناسی در دانشگاه‌ها و صنعت کشور خبر داد.

گفتنی است در پایان برگزاری همایش مذکور بازدیدهای صحرایی در چهار محور تاسیسات نفتی اهواز، سواحل خلیج فارس در بنادر ماهشهر و هندیجان، کوی بنگستان و رخنمون‌های زمین‌شناسی آن و مسیر اهواز به مسجد سلیمان انجام خواهد شد.

 

?xml:namespace>

کلید واژه ها: خوزستان


نظر شما :