اهدای جایزه کتاب برتر به کارشناس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۳۱ تیر ۱۳۸۷ | ۰۴:۲۱ کد : ۱۷۷۷۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۵۷
دکتر محمدرضا شیخ‌الاسلامی رئیس گروه زمین‌ساخت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور...

دکتر محمدرضا شیخ‌الاسلامی رئیس گروه زمین‌ساخت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور،  موفق به دریافت جایزه چهارمین دوره کتاب فصل در بخش ترجمه شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر محمدرضا شیخ‌الاسلامی رئیس گروه زمین‌ساخت این سازمان موفق به دریافت جایزه چهارمین دوره کتاب فصل در بخش ترجمه متون علوم‌پایه شد.

بر اساس این گزارش وی با ترجمه کتاب زمین‌شناسی صحرایی در سرزمین‌های گنیسی درجه بالا، نوشته پروفسور پشیر و همکاران که در زمینه چگونگی برداشت‌های صحرایی در نواحی دگرگونی نگاشته شده است، موفق به دریافت این جایزه در سرای اهل قلم تهران شد.

وی دارای دانشنامه دکترای زمین‌شناسی ساختمانی از دانشگاه برتانی غربی فرانسه است و در حال حاضر به عنوان رئیس گروه زمین‌ساخت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مشغول فعالیت است. ایشان دارای مقالات و پژوهش‌های متعدد در علم زمین‌شناسی است و از جمله آثار دیگر وی به ترجمه کتاب نقشه‌برداری از ساختارهای زمین‌شناسی اشاره  کرد.

گفتنی‌ست ترجمه کتاب زمین‌شناسی صحرایی در سرزمین‌های گنیسی درجه بالا با همکاری خانم نگار حقی‌پور کارشناس گروه زمین‌ساخت انجام شد و در زمستان 1386 توسط انتشارات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و مرکز نشر سمر به چاپ رسید.

لازم به ذکر است در چهارمین دوره کتاب فصل که به منظور شناسایی و معرفی آثار برتر منتشر شده فصل  برگزار شد، پس از بررسی بیش از 4هزار و 700 اثر منتشر شده در زمستان 86 در عرصه‌های مختلف، 163 اثر به مرحله پایانی راه یافت که در نهایت 50 اثر در رشته‌های علوم‌ اجتماعی، فنی، مهندسی‌، پزشکی، هنری، فلسفه، دین، ادبیات و داستان به عنوان آثار برتر انتخاب و معرفی شدند.

یادآور می‌شود300 داور آثار چهارمین دوره کتاب فصل را در 52 گروه و سه حوزه تالیف، ترجمه و تصحیح بررسی کردند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :