آزمایشگاه محیط و دیرینه‌مغناطیسی افتتاح شد

۲۴ بهمن ۱۳۸۶ | ۰۸:۰۷ کد : ۱۶۷۵۴ گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۸۶
به منظور مطالعه دقیق‌تر مغناطیس طبیعی موجود در سنگ‌ها و رسوبات و همچنین...

  به منظور مطالعه دقیق‌تر مغناطیس طبیعی موجود در سنگ‌ها و رسوبات و همچنین بررسی توده‌های گرانیتی و واحدهای رسوبی و دگرگونی، آزمایشگاه محیط و دیرینه‌مغناطیسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آزمایشگاه محیط و دیرینه‌مغناطیسی این سازمان، بمنظور توسعه و ارتقاء بررسی‌های مغناطیس طبیعی سنگ‌ها و رسوبات و همچنین مطالعه توده‌های گرانیتی و واحدهای رسوبی و دگرگونی، صبح امروز با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان معاونت زمین‌شناسی این سازمان و همچنین چند تن از اساتید دانشگاه‌های شاهرود و کرمانشاه و کارشناسان موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران افتتاح شد.

گفتنی‌ست اساتید و کارشناسان مدعو قبل از افتتاح آزمایشگاه به ارائه سخنرانی‌های علمی در خصوص معرفی علم دیرینه‌مغناطیسی، اساس روش‌ها و نیازهای این علم، مکانیزیم جایگزینی بخش توده‌های گرانیتوئیدی زاهدان و همچنین کاربرد‌های علم دیرینه‌شناسی پرداختند.

لازم به ذکر است هم اکنون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آزمایشگاه مغناطیس‌سنجی به همراه امکانات دستگاهی لازم جهت مطالعات دیرینه‌مغناطیس و AMS را در اختیار دارد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :