دانشگاههای ایران و مسکو در بخش معدن همکاری خواهند داشت

۲۲ شهریور ۱۳۸۳ | ۱۳:۵۰ کد : ۱۴۷۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۳۱
دکتر رجبی ریاست دانشگاه صنعتی شاهرود و میزبان هشتمین همایش انجمن زمین شناسی ایران، با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی شاهرود در زمینه علوم زمین و ...

دکتر رجبی ریاست دانشگاه صنعتی شاهرود و میزبان هشتمین همایش انجمن زمین شناسی ایران، با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی شاهرود در زمینه علوم زمین و مهندسی معدن یکی از دانشگاههای پیشرو کشور است و مدیریت دانشگاه هم با عنایت به توانمندیهای ویژه دانشگاه و شهرستان، برنامه‌های مناسبی را در راستای قطبی شدن این دانشگاه در زمینه این دو رشته دارد، افزود: در همین راستا ما با دانشگاههای بزرگ جهان تفاهم نامه‌هایی را امضائ کردیم که یکی از آنها که اخیرا از طریق رسانه‌ها هم اعلام شد، امضای تفاهم نامه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با دانشگاه گورنی مسکو در زمینه معدن و دیگری با دانشگاه دولتی مسکو که مهمترین دانشگاه روسیه است -در زمینه علوم زمین، ژئوفیزیک و بخصوص زمین شناسی اکتشافی است.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در خصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: با عنایت به نیاز بخش‌های مختلف کشور به یافته‌های دانشمندان و زمین شناسان در زمینه‌های مختلف اکتشافات معدنی و نفتی، زلزله شناسی، مهندسی زلزله و... ارائه آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی پژوهشی و بحث و تبادل نظر حول محورها و شاخه‌های مختلف علوم زمین از اهداف برگزاری این همایش بود.
 
هفته نامه معدن و توسعه
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :