مقاوم سازی را بر اساس ضوابط شهر سازی تهران انجام می دهیم

۲۰ شهریور ۱۳۸۳ | ۱۴:۲۶ کد : ۱۴۶۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۹۷
شهردار سرعین با اشاره به زلزله خیز بودن استان اردبیل، گفت: تمام ساخت و سازهایی که در شهر سرعین صورت می گیرد، براساس ضوابط مقاوم سازی ...
خبرگزاری مهر- شهردار سرعین با اشاره به زلزله خیز بودن استان اردبیل، گفت: تمام ساخت و سازهایی که در شهر سرعین صورت می گیرد، براساس ضوابط مقاوم سازی ساختمان های شهر تهران و الگو گیری از آنهاست.
   به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر، مهندس مهدی هدایت با اعلام این مطلب در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: 75 درصد مردم شهر سرعین در بخش خدماتی مشغول به کار هستند و این مساله به دلیل توریستی بودن و جاذبه های گردشگری این منطقه است. وی جمعیت سرعین را پنج هزار نفر ذکر کرد و گفت: این شهر دارای جاذبه های طبیعی و آب معدنی های بی نظیری است که باعث شده سالانه قریب به 4 میلیون گردشگر وارد این شهر شوند. هدایت ، آمار گردشگران داخلی و خارجی که در سال گذشته وارد این شهر شده اند را سه میلیون و 600 هزار نفر اعلام کرد و گفت: سالانه بین 18 تا 30 درصد افزایش گردشگر را داریم. وی از نهایی شدن طرح جامع حریم شهر سازی سرعین خبر داد و افزود: در سال گذشته 70 هزارمتر مربع پروانه ساخت صادر شده است. هدایت به بزرگترین پروژه گردشگری در سرعین اشاره کرد و اظهار داشت: احداث دهکده توریستی " سرعین سبز" در مساحت یکصد هکتار ، به زودی آغاز می شود. وی هدف از احداث این دهکده توریستی را جذب بیشتر گردشگر خارجی عنوان کرد و افزود: در این دهکده کاربری های عمومی ، فضای سبز ، آب درمانی ها مجهز ، پیست های اسب سواری ، موتور سواری وکلیه خدمات مورد نیاز گردشگران پیش بینی شده است. شهردار سرعین گفت: این پروژه درمرحله واگذاری به بخش خصوصی است که انتظارمی رود با سرمایه ای بالغ بر 400 میلیارد ریال احداث شود. هدایت حداقل در آمد از بخش ورود گردشگران به شهر سرعین را 350 میلیارد ریال در سال عنوان کرد و افزود: 3 تا 5 درصد گردشگران باز دید کننده از سرعین را در سال گذشته میهمانان خارجی تشکیل داده اند. شهردار سرعین همچنین از احداث پیست اسکی " آلوارس" خبر داد و گفت: راه اندازی تله کابین به طول 4 کیلومتر از شهر سرعین تا ایستگاه آلوارس در ادامه تکمیل این پروژه احداث می شود. وی افزود: تاکنون برای زیباسازی پروژه مذکور 2 میلیارد تومان هزینه شده است. شایان ذکر است : شهر سرعین به عنوان یکی از 10 شهر دارای جاذبه های گردشگری کشور در 24 کیلومتری اردبیل واقع شده است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :