اجلاس روسای سازمان‌های زمین‌شناسی کشورهای عضو اکو

۰۸ خرداد ۱۳۸۶ | ۰۸:۴۴ کد : ۱۳۹۴۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۷۹
به‌منظور تصمیم‌گیری و اجرای طرحهای زمین‌شناسی مشترک میان کشورهای....

  به‌منظور تصمیم‌گیری و اجرای طرحهای زمین‌شناسی مشترک میان کشورهای عضو اکو، روسای سازمان‌های زمین‌شناسی این کشورها از فردا در اجلاس دوروزه‌ای در مقر سازمان کشورهای اکو در تهران ‌گردهم می‌آیند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی واکتشافات‌معدنی کشورسیدهادی میرمحمدمیگونی مدیرروابط بین‌الملل این سازمان با اعلام مطلب فوق افزود: هدف از برگزاری نشست سران سازمان‌های زمین‌شناسی کشورهای عضو در تهران بررسی و تصویب مراحل اجرایی دو پروژه مهم شامل تهیه نقشه‌‌ متالژنی کشورهای عضو اکو و پایگاه داده‌های علوم‌زمین این 10 کشور است.

وی درادامه یادآورشد:  پس از تشکیل این اجلاس  سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران دستاوردهای علمی خود را در خصوص اجرایی کردن این دو پروژه به‌صورت برگزاری دوره‌های آموزشی آغاز خواهد کرد .

میگونی درخصوص محورهای برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو اکو درتهران گفت: مراسم  افتاحییه این اجلاس  با حضور جمعی از معاونین وزارت صنایع و معادن  و دبیر کل سازمان همکاریهای اقتصادی (  ECO ) برگزار خواهدشد و در ادامه اعضاء به بحث و تبادل نظردر ارتباط با تهیه نقشه پراکندگی مواد معدنی کشورهای عضو و طرح پیشنهادی ترکیه در تدوین بوکلت معدنی کشورهای عضو صورت گرفته و در روز دوم در سه بخش جداگانه به تدوین پایگاه داده‌های علوم‌زمین این کشورها خواهند پرداخت.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :